Automatyka.eu

Biuletyn informacyjny ZAMEL CET

ZAMEL CET | Poniedziałek, 11 luty 2008r.

W styczniu 2006 roku firma Zamel wprowadziła na rynek urządzenia aparatury budynkowej exta. W czerwcu 2007 roku seria exta została rozszerzona do ponad 120 produktów.

Kabel_sygnalizacyjny_numeracja_zyl_preview

Tagi:


2 LATA EXTY NA RYNKU
skład grupy exta wchodzą urządzenia sterujące oświetleniem, pracą urządzeń grzewczych, rolet i innych urządzeń, kontrolujące parametry sieci elektrycznej czy pozwalające na załączanie i wyłączenia odbiorników w zależności od zaprogramowanego czasu.
Wprowadzenie exty na rynek poprzedziły kilkuletnie prace konstrukcyjne specjalistów z firmy Zamel oraz badania rynkowe. Wszystkie urządzenia zostały zaprojektowane i są produkowane w zakładzie w Pszczynie. Każde z urządzeń serii exta jest kilkakrotnie testowane zanim trafi do sprzedaży, co przynosi efekty w postaci bardzo niskiego procenta reklamacji i wpływa na bezawaryjną pracę aparatów. Jakość produktów została potwierdzona badaniami przeprowadzonymi przez notyfikowane jednostki badawcze, a na podstawie pozytywnych wyników badań wystawiono deklaracje zgodności.

"Wprowadzając na rynek nową serię produktów kierowaliśmy się takimi kryteriami jak: wysoka jakość, funkcjonalność i niska cena - mówi Andrzej Szulik, Menedżer Produktu. - Po dwóch latach doświadczeń mamy sprawdzoną procedurę produkcji, która pozwala na terminową realizację zamówień przy zachowaniu standardów jakości. Nasza dbałość o wszystkie szczegóły przełożyła się na sukces exty, która została wybrana Elektroproduktem 2006 roku i cieszy się zainteresowaniem nie tylko na rynku polskim, ale i zagranicą."
Wśród produktów exta znajdują się: programatory czasowe, regulatory temperatury, zasilacze impulsowe, automaty schodowe, ściemniacze oświetlenia, przekaźniki napięciowe, moduły sterujące i sygnalizacyjne oraz inne urządzenia. Wszystkie urządzenia dostępne są poprzez sieć dystrybucyjną Zamel - informacje na ten temat można znaleźć na stronie firmy www.zamelcet.com.

NOWE ROZWIĄZANIE TECHNICZNE CET - NUMERACJA ŻYŁ W KABLACH SYGNALIZACYJNYCH YKSY
Grupa Zamel Cet wprowadziła praktyczna zmianę w konstrukcji kabli sygnalizacyjnych marki
CET. Od stycznia 2008r kable sygnalizacyjne wyposażone są w numerowane żyły. Numeracja występuje z częstotliwością co 4 cm. Takie rozwiązanie zdecydowanie ułatwia i przyspiesza montaż kabla.

Standardowy kabel sygnalizacyjny wyposażony jest w żyłę ochronną (zielono-żółtą). Powłoka zewnętrzna wykonywana jest jako opona polwinitowa w kolorze czarnym. Polwinit wykorzystany jest również w izolacji poszczególnych żył w kolorze białym. Każda żyła wewnątrz kabla pokrywana jest talkiem w celu uniknięcia wzajemnego przyklejania się żył do siebie oraz do powłoki. Kable mogą być wykorzystane do zasilania energetycznych obwodów kontrolnych, bezpieczeństwa i sterowania, a także do przesyłu energii elektrycznej. Można układać je w kanałach, na konstrukcjach oraz bezpośrednio w ziemi w miejscach nienarażonych na uszkodzenia mechaniczne.

PRZEWODY TELEKOMUNIKACYJNE YTKSY - NOWE WIELOPAROWE KONSTRUKCJE

Uruchomienie nowego parku maszynowego zaowocowało rozszerzeniem gamy oferowanych kabli. Seria kabli telekomunikacyjnych została wzbogacona o nowe wieloparowe konstrukcje.
Do tej pory oferta zawierała przewody YTKSY 2÷12x2x0,5mm². Obecnie możliwości produkcyjne pozwalają wykonać tego typu przewód w zakresie 2÷30x2x0,4÷0,8mm². Kable telekomunikacyjne wykonywane są również w izolacji z polwinitu nierozprzestrzeniajacego ognia YnTKSY. Oferta obejmuje także kable ekranowane YTSKYekw lub YnTKSYekw.

Pewnym nowum w grupie przewodów telekomunikacyjnych jest wieloparowa konstrukcja kabla wykonana jako skrętka par żył bez powłoki zewnętrznej YTKSY+. Produkt ten wykonywany jest tylko na indywidualne zamówienie klienta.


ZAMEL LAUREATEM ZŁOTEGO ZNAKU

Firma Zamel znalazła się w gronie 10 firm wyróżnionych „Złotym znakiem" w konkursie W PEŁNI ZARADNI dla pracodawców. Laureatów wybrano spośród 319 firm, które zgłosiły się podczas trwania kampanii społecznej „W pełni zaradni". Firmy wyróżniły się na tle pozostałych szczególną otwartością na zatrudnianie niepełnosprawnych i tworzeniem dla nich jak najlepszych warunków pracy. Konferencja na zakończenie kampanii oraz finał konkursu odbyły się 22 stycznia 2008 w Warszawie.

Firma Zamel działa na otwartym rynku pracy i od 1996 roku zatrudnia osoby niepełnosprawne. W firmie pracuje 48 osób niepełnosprawnych na różnych stanowiskach pracy, od linii montażowej, po administrację i kierownictwo. Do ich potrzeb dostosowano stanowiska pracy i zbudowano specjalne ciągi komunikacyjne, ponadto otwarto gabinet lekarski i zatrudniono pielęgniarkę.

Konkurs rozstrzygnięto 22 stycznia 2008 podczas uroczystej konferencji podsumowującej kampanię społeczną „W pełni zaradni". Statuetkę „Złoty znak" w imieniu firmy Zamel odebrała Ewa Linnert, asystent ds rehabilitacji osób niepełnosprawnych.

„Bardzo cieszymy się z nagrody „Złoty znak", tym bardziej, że jest to już kolejne wyróżnienie naszej prospołecznej postawy na rynku pracy - mówi Katarzyna Łodzińska, wspólnik w firmie Zamel - Mamy nadzieję, że prowadzona przez nas polityka zatrudnienia sprawi, że także inni pracodawcy będą otwierać się na zatrudnianie osób niepełnosprawnych, są to bowiem bardzo oddani i rzetelni pracownicy".

„Złoty znak i certyfikat oraz godło „W pełni zaradni" to kolejne wyróżnienia prospołecznej postawy firmy Zamel. W 2007 roku Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych nagrodziła firmę Zamel statuetką Lodołamacza za umiejętność łączenia sukcesu ekonomicznego z pomocą niepełnosprawnym i działalnością na rzecz lokalnego środowiska.

***
Grupa ZAMEL CET z siedzibą w Pszczynie jest liderem w Europie Środkowo-Wschodniej w zakresie produkcji dzwonków i gongów oraz jednym z czołowych polskich producentów i eksporterów wyrobów elektrotechnicznych. Oferta ZAMEL CET obejmuje 8 grup produktowych: SUNDI - dzwonki i gongi, ENTRA - systemy domofonowe, CET - przewody, ETERO - systemy przywoławcze, GARDI - alarmy bezprzewodowe, YNSTA - wyroby elektroinstalacyjne, STIRO - urządzenia zdalnego sterowania, EXTA - automatykę budynkową. Firma ZAMEL dział na rynku od 1989 roku. Przejęcie firmy CET w 2000 roku zapoczątkował powstanie Grupy ZAMEL CET. Fundamentem rozwoju Grupy Zamel Cet są od początku działalności: systematyczne inwestycje, dbałość  o pracowników oraz staranność  w obsłudze klientów.
Kabel_sygnalizacyjny_numeracja_zyl_small Kable_sygnalizacyjne_cet_ynksyn_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy