Automatyka.eu

Mistrzowskie Strategie Liderów. Startuje nowy cykl webinariów dla biznesu

Apriso | Poniedziałek, 11 luty 2008r.

Webinaria, czyli mitingi eksperckie przez Internet, to innowacyjna formuła spotkań z autorami rozwiązań dla światowych potentatów, jak L'Oreal, Volvo, Amcor, czy British America-Tobacco.

Apriso_preview
Tym razem specjaliści zdradzą, jak zarządzać jakością i wydajnością pracy w czasie rzeczywistym. Start: 20 marca, godz. 14.30 na www.apriso.com.pl.

Dla wielu wiedza ta, zwłaszcza przed Mistrzostwami Europy w piłce nożnej, będzie wyjątkowo cenna - mówi Łukasz Gawlik, zarządzający projektami IT u światowych producentów opakowań.

Przed niemieckim mundialem dwa lata temu na nic zdały się zapasy artykułów spożywczych. Producenci wprawdzie zaczęli je gromadzić kilka miesięcy wcześniej, ale w gorące lato popyt okazał się jeszcze większy. Wielu dostawców straciło szansę na dodatkowe zyski. Dostarczenie masy nowych opakowań na artykuły spożywcze wymagało optymalizacji i kontroli produkcji w czasie rzeczywistym pod względem jakości i bezpieczeństwa konsumentów. - Jest to zadanie tym trudniejsze, im więcej wariantów zakład wytwarza - wyjaśnia Łukasz Gawlik.  

Do dziś wiele firm tego nie potrafi. Kontrola odbywa się zbyt późno, zwykle po zakończeniu produkcji. I nieraz okazuje się niedokładna. Tajemnicą poliszynela jest wielkość partii opakowań, które odbiorcy zwracają poddostawcom ze względu na niespełnione normy. Gdyby taki produkt dostał się na rynek, firma utraciłaby zaufanie konsumentów - dodaje Łukasz Gawlik.

Ale nie tylko jakość dostarczanych produktów determinuje rozwój firm. Liczy się też czas reakcji na wahania popytu oraz wydajność produkcji. Popularne systemy ERP wspomagane przez Business Intelligence na niewiele się zdadzą. Jak wynika z badań Aberdeen Group, ponad połowa firm z wdrożonym systemem ERP nie wie, co dzieje się aktualnie na hali produkcyjnej. Systemy te z definicji przeznaczone są bowiem do planowania, a nie do zarządzania produkcją w czasie rzeczywistym. Dane z hali produkcyjnej do systemu ERP wprowadzane są bowiem często ręcznie i z opóźnieniem.

Amcor, światowy lider w  produkcji opakowań m.in. dla Pepsi Co. czy Maspex poszedł inną drogą, decydując się na rozwiązanie, które umożliwia zarządzanie jakością i wydajnością produkcji w czasie rzeczywistym.

Jakie to rozwiązanie? Jakie korzyści dzięki temu uzyskuje firma? 
Start on-line: 20 marca, o godz. 14.30 na www.apriso.com.pl.

Współorganizatorem webinarium jest MSI Polska oraz portal erp-view.pl.

***
Apriso Corporation - firma zajmująca się produkcją oprogramowania założona w 1992 r., której podstawowym przedmiotem działalności jest dostarczanie swoim klientom przewagi konkurencyjnej. Czyni to pozwalając organizacjom na szybkie przystosowanie się do zmian zachodzących na rynku i niespodziewanych wydarzeń. W 2000 roku w Krakowie zlokalizowano główne centrum badawczo-rozwojowe Apriso. Ośrodek ten , zatrudniający ponad 70 pracowników, funkcjonuje też jako centrum implementacji i wsparcia technicznego dla całego regionu europejskiego. Opracowana przez Apriso Platforma FlexNet zapewnia widoczność, dostosowywalność oraz sprawowaną w czasie rzeczywistym kontrolę operacji produkcyjnych w całym przedsiębiorstwie i całej sieci łańcucha dostaw. Apriso obsługuje ponad 150 klientów z 40 krajów obu Ameryk, Europy i Azji, dostarczając oprogramowanie dla 550 instalacji na całym świecie. Do grona klientów firmy zaliczają się General Motors, Lear, Honeywell, Microsoft, L'Oreal, Lockheed Martin, Becton Dickinson, Rubbermaid, Saint-Gobain, Novelis i Essilor. Aby uzyskać więcej informacji na temat Apriso i systemu FlexNet, zapraszamy na stronę www.apriso.com.pl.
Apriso_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy