Automatyka.eu

Nowość ELESA: EBR ergonomiczne uchwyty z zabezpieczeniem

Ganter | Niedziela, 02 marzec 2008r.

Firma ELESA wypuściła na rynek nowy typ uchwytów z zabezpieczeniem o oznaczeniu EBR. Dzięki wbudowanemu, innowacyjnemu zamkowi uchwyty te umożliwiają szybkie zamknięcie np. drzwiczek przesuwnych.

Brak_obrazka_preview

Tagi:


Zamontowany w uchwytach mechanizm zamknięcia jest uruchamiany poprzez wciśnięcie specjalnego przycisku. Powoduje to wysunięcie z zamka stalowego pręta dopasowanego kształtem do otworu blokującego znajdującego się w ramie drzwi. Zablokowanie drzwiczek można stosować w pozycji otwartej lub zamkniętej. Ta pierwsza zabezpiecza drzwiczki przed samodzielnym, przypadkowym zamknięciem się. W drugim przypadku zamknięcie stanowi zabezpieczenie przed osobami niepowołanymi do obsługi urządzenia.

Mechanizm blokady zamontowany w uchwytach EBR może być otwarty tylko przy pomocy dostępnego jedynie dla wykwalifikowanego personelu specjalnego klucza pasującego do zamontowanej w zamku wkładki.

Uchwyty EBR należą do produkowanej przez firmę ELESA linii Ergostyle. Cechują się ergonomicznym kształtem ułatwiającym chwyt i korzystanie z przycisku uruchamiającego zamek. Dodatkowo pokrywki otworów montażowych uchwytu dostępne są w sześciu standardowych kolorach: czarnym, pomarańczowym, szarym, żółtym, jasnoniebieskim i czerwonym.

ERGOSTYLE

Linia produktów o nazwie ERGOSTYLE została wprowadzona w 1995 roku. Jest ona odpowiedzią na stale zwiększające się wymagania estetyczne i funkcjonalne stawiane wyrobom, w których są one wykorzystywane. Elementy tej grupy charakteryzują się między innymi perfekcyjnie dopracowaną ergonomią i rozszerzoną w stosunku do standardowej gamą kolorystyczną. Każdy z elementów dostępny jest (w całości bądź części) w sześciu odmianach kolorystycznych.

***
Grupa ELESA+GANTER jest światowym liderem w produkcji znormalizowanych elementów maszyn. Marka ta została powołana do życia przez dwie, współpracujące ze sobą od 30 lat firmy ELESA i Otto Ganter.

ELESA+GANTER to blisko 40 000 elementów standardowych oraz wiele wykonań specjalnych. Produkty te łączą w sobie zarówno funkcjonalność, innowacyjność i wytrzymałość, jak i dbałość o formę. Potwierdzeniem tego jest ponad 100 patentów i ponad 20 nagród z najbardziej prestiżowych światowych wystaw i konkursów m.in. " International Forum Design Award ", "Compasso d'Oro" w Mediolanie czy "Design Center" w Stutgarcie.
Marka jest reprezentowana w ponad 30 krajach świata, m.in. w Polsce.

ELESA+GANTER Polska Sp. z o.o. jest częścią grupy ELESA+GANTER i zajmuje się dystrybucją produktów rodzimej marki. Wykwalifikowana kadra i magazyn w Polsce gwarantują oprócz najwyższej jakości produktów, doradztwo techniczne oraz profesjonalną i szybką obsługę klientów.
Więcej informacji o firmie i jej ofercie znajduje się na stronie: www.elesa-ganter.pl oraz w newsletterze dostępnym za pośrednictwem strony: www.elesa-ganter.info.pl.

Informacje o zaprezentowanych produktach znajdują się w katalogu firmowym:
- katalog: Nowości 2007
Zamówienia na katalogi można składać poprzez stronę:
http://www.elesa-ganter.pl/zamowienie_katalogu.php

Dodatkowych informacji udziela:
Filip Granowski
Elesa+Ganter Polska Sp. z o.o.
tel: (+48) 22 737-70-47
fax (+48) 22 737-70-48
email: fg@elesa-ganter.com.pl
Brak_obrazka_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy