Automatyka.eu

UPS Liebert PSP XT firmy Emerson Network Power

Emerson Network Power | Niedziela, 02 marzec 2008r.

Domowa sieć elektryczna nie stanowi bariery przed anomaliami w przepływie prądu, które przenikają z sieci zewnętrznej i zakłócają pracę elektronicznych urządzeń.

Ups_liebert_psp_xt_preview

Tagi:


Częste skoki i przerwy w napięciu to prawdziwi pogromcy domowego sprzętu. Choć trwają sekundy sieją spustoszenie we wrażliwej elektronice powodując usterki i szybsze zużywanie się ulubionego sprzętu: komputera, audio Hi-End, kina domowego. Receptą jest stosowanie UPS-a.

Drobne anomalie zasilania, choć na co dzień ich nie dostrzegamy, skutecznie niszczą sprzęt IT i urządzenia elektroniczne cenne ze względu na swą wartość użytkową lub kluczowe znaczenie w firmie. Obojętnie czy jest się użytkownikiem zestawu audio High-end, PC dla gracza, stacji graficznej, czy małego serwera, każde z tych urządzeń jako odbiornik narażone jest m.in. na spadki, udary i zaniki napięcia, przepięcia, zakłócenia, zmiany częstotliwości i zniekształcenia przebiegów. To typowe anomalie występujące dość powszechnie w miejskiej sieci. Skutek? Szybsze zużywanie się sprzętu, konieczność wyłączania go w czasie burzy, usterki a nawet spalenie się płyty głównej, routera, czy serwera poczty elektronicznej. Formą skutecznej ochrony, jest stosowanie markowego UPS-a, na przykład Liebert PSP firmy Emerson Network Power.

Jak działa UPS

Klasycznym, na szczęście rzadkim, incydentem jest spalenie się domowej elektroniki na skutek uderzenia pioruna w pobliżu budynku. Burz w okresie letnim jest sporo ale można liczyć na łut szczęścia. Niestety, drobnych incydentów i anomalii w przepływie prądu jest więcej. Z powodu ich wysokiej częstotliwości to one stanowią zagrożenie dla naszego sprzętu. UPS nie tylko gwarantuje podtrzymanie pracy urządzeń w razie wystąpienia braku napięcia w sieci (np. po wyskoczeniu korków), poprawia też jakość napięcia korygując anomalie (na wejściu - UPS czerpie napięcie z gniazdka) i dostarczając do urządzenia „czyste napięcie" (na wyjściu - urządzenie czerpie napięcie z UPS-a). Innymi słowy UPS działa jak filtr: oczyszcza prąd ze szkodliwych zakłóceń, my zaś jesteśmy spokojni o kondycję naszego sprzętu.

Piorunochron dla kieszeni

UPS Liebert PSP XT rekomendowany przez Emerson Network Power, łączy najwyższą jakość wykonania (czyt.: bezpieczeństwo domowego PC-ta) i rozsądną cenę (czyt.: bezpieczeństwo domowego budżetu).
Liebert PSP XT to prosty i praktyczny, oparty na technologii off-line, zasilacz UPS. Dzięki niemu osiągamy wysoką niezawodność (ciągłość) zasilania dla naszego sprzętu oraz jakość związaną z marką Liebert, gwarantowaną przez Emerson Network Power wraz z 2-letnią gwarancją, za cenę już od 330 zł. Biorąc pod uwagę cenę sprzętu, szczególnie kolekcjonerskiego, UPS jest jak polisa, która niewielkim kosztem pozwala nam uniknąć finansowe straty. A lato ma być burzowe...

Właściwy wybór, właściwe rozwiązanie.
Poniżej przedstawiono cechy wyróżniające rekomendowany przez Emersona prosty model UPS-a
o nazwie Liebert PSP XT:

 • Zasilanie i ochrona aż do 1250 VA
 • Małe rozmiary
 • Łatwe podłączenie i obsługa (Plug and Play)
 • Do 4 gniazd wyjściowych
 • Zabezpieczenie przeciwprzepięciowe portu modemowego i sieciowego
 • Oprogramowanie do monitorowania w zestawie
 • Kabel komunikacyjny w zestawie
 • Estetyczna obudowa
 • Komunikacja poprzez port szeregowy oraz USB
Zastosowania:
 • Komputery osobiste
 • Stacje robocze
 • Małe serwery i węzły sieci
 • Faksy
 • Skanery
 • Urządzenia audio/wideo
„Często nie zdajemy sobie sprawy jak łatwo i tanio zabezpieczyć ulubiony sprzęt elektroniczny przed usterkami i przedwczesnym zużyciem. Emerson Network Power rekomenduje Liebert PSP XT jako proste i praktyczne rozwiązanie, które niskim kosztem chroni nas przed stratą cennego sprzętu. Jeśli UPS porównamy do polisy na sprzęt IT, Liebert PSP to standardowy pakiet, który wykupić powinien każdy użytkownik. W przypadku szczególnie wartościowego kolekcjonerskiego sprzętu polecamy mocniejszą polisę: oparte na technologii line-interactive UPS-y Liebert PSA i Liebert PSI, a przy większym budżecie na ten cel, ultranowoczesne UPS-y Liebert GXT2" - doradza Cezary Gutowski, ekspert ds. UPS-ów i zasilania małej mocy w Emerson Network Power.

Cena:
Liebert PSP XT (technologia off-line): od 330 PLN
Liebert PSA (technologia line-interactive): od 421 PLN
Liebert GXT2 (technologia on-line): od 1500 PLN

***
O Emerson Network PowerTM
Emerson Network Power, marka firmy Emerson (NYSE:EMR), to globalny lider w dziedzinie Business-Critical ContinuityTM - gwarantowaniu ciągłości funkcjonowania systemów o krytycznym znaczeniu dla przedsiębiorstwa. Dzięki dopasowanym do wymogów klientów, adaptowalnym i niezawodnym rozwiązaniom, korporacja wyznacza trendy na rynku systemów zasilania gwarantowanego oraz ochrony infrastruktury technologicznej klientów.
Dzięki wsparciu największej na świecie - własnej - organizacji serwisowej, Emerson Network Power zapewnia kompletną platformę rozwiązań, produktów oraz usług zasilania gwarantowanego, klimatyzacji precyzyjnej oraz łączności dedykowanych dla centrów danych, sieci telekomunikacyjnych, przemysłowych i aplikacji medycznych. Najbardziej znane marki produktów Emerson Network Power to: Liebert, Asco, Astec i Lorain. Więcej informacji o Emerson Network PowerTM EMEA na stronie: www.eu.emersonnetworkpower.com.
 
O Emerson
Emerson (NYSE:EMR), z siedzibą w St. Louis, jest globalnym liderem w dostarczaniu rozwiązań łączących technologię i inżynierię zapewniając klientom innowacyjne rozwiązania w ramach obszarów, takich jak: zasilanie sieciowe, technologie klimatyzacyjne, zarządzanie procesami, automatyka przemysłowa i wiele innych.
W roku obrachunkowym 2007 korporacja wykazała obrót w wysokości 22.6 miliarda dolarów. Więcej informacji: www.emerson.com.
Ups_liebert_psp_xt_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

 • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy