Automatyka.eu

Rockwell Automation przejmuje oddział Bezpieczeństwa i Automatyki CEDES

Rockwell Automation | Środa, 05 marzec 2008r.

Rockwell Automation, Inc. zawarła porozumienie w sprawie przejęcia oddziału Bezpieczeństwa i Automatyki CEDES AG (Landquart/GR).

Logo_cedes_preview
Rockwell Automation, Inc. zawarła porozumienie w sprawie przejęcia oddziału Bezpieczeństwa i Automatyki CEDES AG (Landquart/GR). CEDES Bezpieczeństwo i Automatyka to wiodący producent kurtyn świetlnych bezpieczeństwa i kurtyn świetlnych mierzących, oraz innych czujników i sterowników wykorzystywanych m.in. w zakresie bezpieczeństwa urządzeń, wraz z akcesoriami do zastosowań w przemyśle. Warunków przejęcia nie ujawniono.

Oddział Bezpieczeństwa i Automatyki CEDES z siedzibą w Landquart w szwajcarskim kantonie Gryzonia posiada międzynarodową sieć przedstawicielstw handlowych działających głównie na terenie Europy. Transakcja obejmuje przejęcie produktów oddziału, jego technologii, procesów badawczo-rozwojowych, marketingu, oraz sieci sprzedaży i dystrybucji na rynkach bezpieczeństwa i automatyki przemysłowej.

„Rockwell Automation posiada dziś pozycję światowego lidera na rynku bezpieczeństwa procesów i maszyn. Przejęcie oddziału bezpieczeństwa i automatyki CEDES pozwoli nam dodatkowo wzmocnić strategiczny segment portfela produktów," powiedział Steve Eisenbrown, Starszy Wiceprezes Rockwell Automation. „Optoelektroniczne czujniki bezpieczeństwa, w tym kurtyny świetlne, stanowią najobszerniejszy segment rynku systemów bezpieczeństwa maszyn i urządzeń. Przejęcie umożliwi nam poszerzenie światowej oferty o konkurencyjne rozwiązania z obszaru bezpieczeństwa maszyn  i urządzeń."

Beat de Coi, Prezes i założyciel CEDES AG, powiedział: „Od ponad 20 lat specjalizujemy się  w opracowywaniu innowacyjnych technologii czujników optycznych o szerokim spektrum zastosowań, w tym czujników dla rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa i automatyki przemysłowej. Połączenie naszych rozwiązań z wiodącą pozycją Rockwell Automation na rynku systemów sterowania automatyki przemysłowej i systemów informatycznych umożliwi większej grupie przedsiębiorstw produkcyjnych  z całego świata zapewnienie personelowi lepszej ochrony przed wypadkami przy obsłudze maszyn i urządzeń."

W zależności od spełnienia warunków przejęcia, Rockwell Automation planuje finalizację transakcji na początek drugiego kwartału 2008 r. Po zakończeniu przejęcia klienci będą mogli w dalszym ciągu korzystać z istniejącej sieci dystrybucji CEDES. Nowe produkty pod marką Allen-Bradley będą dostępne także za pośrednictwem sieci dystrybucji Rockwell Automation.

Oddział Bezpieczeństwa i Automatyki CEDES zostanie włączony do pionu Architektury  i Oprogramowania Rockwell Automation.

***
Rockwell Automation, Inc., notowana na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (NYSE: ROK) jest wiodącym, światowym dostawcą rozwiązań z dziedziny automatyki przemysłowej w zakresie napędów, sterowania i wymiany informacji, które umożliwiają producentom osiąganie przewagi konkurencyjnej w swoich branżach. Firma skupia wiodące globalne marki na rynku automatyki przemysłowej, takie jak Allen-Bradley (systemy sterowania oraz usługi) oraz Rockwell Software (oprogramowanie do zarządzania fabryką). Firma posiada główną siedzibę w Milwaukee w stanie Wisconsin (USA), zatrudnia około 20 tysięcy pracowników i obsługuje klientów w ponad 80 krajach.
Logo_cedes_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy