Automatyka.eu

Reinwestycje w specjalnych strefach

Puls Biznesu | Czwartek, 06 marzec 2008r.

Spółki ICT Poland i TBMeca Poland dobrze czują się w Polsce. Obie planują rozwój w strefach, w których obecne są już od dawna.

Brak_obrazka_preview
TBMeca Poland zainwestowała 53 mln zł w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, gdzie zatrudnia już ponad stu pracowników. Teraz na terenie podstrefy Legnickie Pola, na działce o powierzchni 5,11 ha, wybuduje za prawie 34 mln zł zakład produkujący części i akcesoria do pojazdów. Zwiększy też zatrudnienie do 120 osób. Firma ta została utworzona przez Mecaplast International, Toyota Boshoku Europe oraz Denso International Europe i jest producentem części do silników i filtrów powietrza, a zarazem głównym ich dostawcą dla Toyoty.

Włoska spółka papiernicza ICT Poland wydała już w Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej 500 mln zł i zatrudnia 300 osób w fabryce produkującej bibułkę higieniczną. Spółka planuje obecnie reinwestycje. - Wczoraj sprzedaliśmy firmie niemal 9 ha.

Fabryka ICT Poland w Kostrzyńsko-Słubickiej SSE ICT zainwestuje 20 mln EUR (ponad 70 mln zł) i zatrudni dodatkowo 50 osób. Firma nie jest zainteresowana nowym zezwoleniem - opowiada Krzysztof Dołgano, prezes Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W Kostrzynie firma produkuje ręczniki kuchenne, papier toaletowy oraz chusteczki higieniczne na rynek niemiecki i polski.

TBMeca Poland na zakupionym terenie realizować będzie inwestycję w ramach starego zezwolenia, które zostało wydane w roku 2003 a rozszerzone w roku ubiegłym.

Brak_obrazka_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy