Automatyka.eu

32-bitowe liczniki HSC i Ethernet w sterownikach VersaMax Micro Plus

Astor | Poniedziałek, 10 marzec 2008r.

W nowych modelach sterowników 20- oraz 40-punktowych serii VersaMax Micro Plus wprowadzone zostały 4 dodatkowe 32-bitowe szybkie liczniki sprzętowe.

Vm40_microplus_preview
Maksymalna częstotliwość impulsów dla licznika pracującego jako jednokierunkowy, została podniesiona do 100kHz, a pracującego jako dwukierunkowy - do 60kHz.
Pozwala to uruchomić cztery liczniki jednokierunkowe lub jeden licznik dwukierunkowy i dodatkowo jeden jednokierunkowy.
Liczniki sterownika mogą także zostać skonfigurowane do pracy jako generatory fali prostokątnej w trybie PWM (fali prostokątnej o zadanej częstotliwości i współczynniku wypełnienia) lub PTO (ciągu impulsów o zadanej częstotliwości i liczbie impulsów).
Pracę w trybie PTO można wykorzystać np. do sterowania silnikami krokowymi.

Modele VersaMax Micro Plus umożliwiają także zainstalowanie modułu pamięci Flash, dzięki czemu w sterowniku dostępne są dwa porty: RS232 oraz Ethernet 10/100BaseT. Komunikacja po sieci Ethernet może odbywać się w protokołach SRTP (serwer) lub Modbus TCP (serwer). Dotychczas funkcja ta była dostępna tylko w jednostkach 64-punktowych.

***
ASTOR Sp. z o.o. jest wieloletnim członkiem Business Centre Club, zdobywcą wielu nagród,
w tym międzynarodowych oraz pięciokrotnym laureatem tytułu „Gazela Biznesu". Firma jest polskim dystrybutorem międzynarodowych producentów sprzętu i oprogramowania, służących do automatyzacji i informatyzacji produkcji. W ofercie firmy znajdują się takie produkty jak: oprogramowanie do zarządzania produkcją i wydajnością produkcji, roboty przemysłowe, systemy sterowania maszynami, urządzenia komunikacyjne, a także oprogramowanie do wizualizacji procesów produkcyjnych i przemysłowych.
Więcej informacji o firmie dostępnych jest na stronie: www.astor.com.pl
Vm40_microplus_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy