Automatyka.eu

Nowe radiomodemy SATEL Oy w ofercie ASTORA

Astor | Wtorek, 11 marzec 2008r.

Radiomodem SATELLINE-1870E jest rozwinięciem oferowanego od kilku lat modelu SATELLINE-1870. Umożliwia on tworzenie bezprzewodowych sieci szeregowych w zakresie wydzielonego pasma nielicencjonowanego 868-870 MHz.

Satelline_1870_preview
Maksymalnie dostępna moc nadajnika wynosi 500 mW (w standardowej wersji SATELLINE-1870 moc nadajnika wynosi 100mW).
Nowy model umożliwia uzyskanie komunikacji bezpośredniej z obiektami oddalonymi od siebie nawet o ponad 10 km.

Pełna kompatybilność modeli SATELLINE-1870 i 1870E umożliwia zwiększenie zasięgów działania sieci, a co za tym idzie zwiększenie możliwości systemu. Dodatkowo pozwala optymalizować koszty systemu przez dobór modelu o mniejszej mocy dla obiektów bliżej umieszczonych oraz nowego modelu SATELLINE-1870E, w dalej położonych punktach sieci.

Radiomodemy z rodziny SATELLINE-1870 najczęściej wykorzystywane są w systemach monitoringu i zdalnego sterowania sieci wodno-kanalizacyjnej, systemach automatycznego odczytu liczników (AMR) i komunikacji z obiektami mobilnymi w środowisku przemysłowym.

SATELLINE-3ASd Epic Pro - radiomodem z IP67

Radiomodem SATELLINE-3ASd Epic Pro pracujący w paśmie 400-470 MHz z maksymalną mocą do 10 W. to urządzenie mobilne opracowane ze stopniem ochrony IP67, dzięki czemu obudowa i złącza radiomodemu są w pełni chronione przed dostępem pyłu i wody.

SATELLINE-3ASd Epic Pro wyposażono w wyświetlacz LCD i cztery przyciski funkcyjne wykorzystywane do wprowadzania zmian podstawowych parametrów pracy, takich jak moc urządzenia, częstotliwość pracy czy pomiar poziomu mocy odbieranego sygnału, bez konieczności podłączania się do komputera PC.

Dzięki odbiornikowi o dużej czułości ( <-116 dBm) urządzenie umożliwia komunikację do 80 km w połączeniach bezpośrednich, a przy wykorzystaniu dostępnej w radiomodemie funkcji retransmisji sygnału, zasięg komunikacji jest praktycznie nieograniczony.

Podobnie jak pozostałe radiomodemy SATEL, urządzenie jest w pełni przezroczyste dla stosowanego protokołu transmisji, dzięki czemu może być używane do łączenia wszelkich urządzeń komunikujących się za pośrednictwem łączy szeregowych. Specjalna, wodoszczelna obudowa SATELLINE-3ASd Epic Pro znacząco ułatwia stosowanie radiomodemów w trudnych warunkach otoczenia, zwłaszcza w aplikacjach związanych z inżynierią ruchu morskiego czy w systemach pomiarów geodezyjnych z wykorzystaniem metod RTK czy DGPS.

***
ASTOR Sp. z o.o. jest wieloletnim członkiem Business Centre Club, zdobywcą wielu nagród, w tym międzynarodowych oraz pięciokrotnym laureatem tytułu „Gazela Biznesu". Firma jest polskim dystrybutorem międzynarodowych producentów sprzętu i oprogramowania, służących do automatyzacji i informatyzacji produkcji. W ofercie firmy znajdują się takie produkty jak: oprogramowanie do zarządzania produkcją i wydajnością produkcji, roboty przemysłowe, systemy sterowania maszynami, urządzenia komunikacyjne, a także oprogramowanie do wizualizacji procesów produkcyjnych i przemysłowych.
Więcej informacji o firmie dostępnych jest na stronie: www.astor.com.pl
Satelline_1870_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy