Automatyka.eu

Nowa fabryka na Mazowszu

PAIiIZ | Czwartek, 20 marzec 2008r.

Ruszyła budowa zakładu chemii budowlanej firmy Soudal Manufacturing w Pionkach w województwie mazowieckim. ABM SOLID S.A., generalny wykonawca inwestycji, otrzyma 35, 5 mln zł.

Brak_obrazka_preview

Tagi:


Fabryka o powierzchni 8 tys. m2 rozpocznie produkcję pod koniec listopada br., zatrudniając ponad 100 osób. - Dla miasta z 30% bezrobociem ma to ogromne znaczenie - komentuje Marek Majewski z Urzędu Miasta w Pionkach.

Soudal Manufacturing należy do czołówki światowych producentów chemii i materiałów budowlanych, m.in. pianek montażowych, mas uszczelniających, klejów i wyrobów chemii dachowej. Istniejąca od 1966 roku belgijska firma ma filie i zakłady produkcyjne w rodzimej Belgii, Niemczech, Francji, Włoszech, Singapurze, Indiach, USA, a nawet w Republice Południowej Afryki. Eksportuje ponad 90% swojej produkcji do ponad 100 krajów na całym świecie.

Polski oddział Soudal powstał w 1996 roku w Cząstkowie Mazowieckim pod Warszawą i jest jednym z najszybciej rozwijających się w całej korporacji. Oprócz głównej siedziby w Cząstkowie, firma dysponuje jeszcze biurami handlowymi w Gliwicach, Poznaniu, Szczecinie, Zielonej Górze, Gdyni, Toruniu, Olsztynie i Koszalinie. Współpracuje także z rozbudowaną siecią wyspecjalizowanych dystrybutorów regionalnych w całym kraju. Budowana hala produkcyjno-magazynowa w Pionkach świadczy o tym, że ekspansja firmy w Polsce nie zwalnia.

Brak_obrazka_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy