Automatyka.eu

Wielokolorowe wskaźniki LED

TURCK | Czwartek, 20 marzec 2008r.

Nowe K50L i K80L firmy Banner Engineering to uniwersalne i proste w użyciu wskaźniki świetlne znajdujące zastosowanie w różnorodnych aplikacjach, a w szczególności w kontroli prac manualnych.

Kd50_led_preview

Nowe, wielokolorowe wskaźniki świetlne w technologii LED firmy Banner Engineering zajmują mniejszą powierzchnię i oferują dłuższą żywotność niż tradycyjne kolumny świetlne i inne tego typu wskaźniki, wykorzystujące światło żarówkowe. Wskaźniki  K50L i K80L EZ-LIGHTTM można w prosty sposób instalować w maszynach, na liniach montażowych, czy panelach sterowniczych i zajmują od jednej-trzeciej do połowy objętości w stosunku do klasycznych rozwiązań o porównywalnych właściwościach. Zapewniając bardzo dobrą widoczność, znajdują zastosowanie na liniach montażowych w wielu gałęziach przemysłu jak motoryzacja, przemysł pakujący oraz aplikacjach ręcznego montażu elektroniki i innych komponentów.

Dzięki zastosowaniu wielokolorowych diod LED zabudowanych w półsferze o średnicy 50 mm, możliwe jest uzyskanie praktycznie dowolnego koloru światła. Dlatego też, nowe wskaźniki są tańsze i dzięki kompaktowym wymiarom mogą być montowane również w miejscach niedostępnych dla kolumn świetlnych wymagających różnych żarówek dla osiągnięcia różnych kolorów światła. Rozproszone światło z K50L i K80L pozwala na ich zastosowanie w miejscach, gdzie światło żarówkowe mogą drażnić lub odwracać uwagę operatorów maszyn.

Wskaźniki K50L mają gwintowany korpus, a dodatkowo dostępna jest szeroka oferta uchwytów montażowych umożliwiających prosty montaż na panelach sterowniczych, stojakach lub korpusach maszyn. Instalacja wskaźnika wymaga jedynie otworu w panelu sterowniczym. Seria K80L przeznaczona jest do montażu na płaskich powierzchniach lub na szynie DIN wszędzie tam, gdzie wymagana jest widoczność z większej odległości. W celu ułatwienia procesu montażu K80L wyposażony został w zdejmowalny terminal zaciskowy.
Wskaźniki EZ-LIGHTTM wykonane są w stopniu ochrony IP67, co umożliwia ich montaż w warunkach wystawiających obudowę urządzeń na częste oddziaływanie wody oraz oleju. Dzięki zastosowaniu technologii LED wskaźniki pracują latami nie wymagając przy tym żadnych dodatkowych czynności konserwacyjnych. Dostępne są wykonania z wejściami z polaryzacją NPN lub PNP.

Sposób świecenia pojedynczego wskaźnika EZ-LIGHTTM może się zmieniać nie tylko ze względu na różne kolory światła, ale także ze względu na możliwość świecenia w sposób ciągły, jednym kolorem z częstotliwością lub naprzemiennie z kilkoma kolorami.

Możliwe są bardziej zaawansowane rozwiązania umożliwiające świecenie różnymi kolorami w praktycznie dowolnych konfiguracjach, przykładem mógłby być czterosektorowy wskaźnik wysyłający cztery różne sygnały jednocześnie. Dzięki zastosowaniu mikroprocesora możliwe jest programowanie świecenia w dowolnych cyklach dostosowanych do potrzeb aplikacji. Dodatkową opcją jest możliwość sygnalizacji dźwiękowej (alarmy).

***
Firma Banner Engineering - reprezentowana w Polsce przez firmę TURCK - jest jednym z przodujących na rynku światowym producentów czujników wizyjnych, czujników fotoelektrycznych i ultradźwiękowych, światłowodów, systemów do ochrony osób i maszyn oraz precyzyjnych urządzeń pomiarowych. Dzięki ogólnoświatowemu zasięgowi firma zapewnia wsparcie techniczne w dowolnym miejscu na ziemi.

Kd50_led_small Kd50_led_2_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy