Automatyka.eu

Nowy system MES dla producentów opakowań

Apriso | Wtorek, 25 marzec 2008r.

Nowa wersja systemu Apriso kładzie nacisk na utrzymanie wysokiej jakości produkcji, eliminowanie strat, daje też większą przejrzystość łańcucha dostaw.

Apriso_preview

Tagi:


System Apriso (klasy MES) z nowym modułem OES (Operations Execution System) dedykowany jest producentom opakowań, którzy przechodzą z lokalnych do ponadregionalnych strategii dystrybucji. Na tym poziomie firmy stają przed nowymi wyzwaniami: procesy produkcyjne muszą być globalnie zintegrowane, musi być też zapewniona przejrzystość produkcji oraz wgląd w rozbudowany łańcuch dostaw. Takie możliwości system Apriso daje producentom opakowań elastycznych, składanych, papierowych, z tworzyw sztucznych, a także z metalu i szkła.

System Apriso z funkcją śledzenia zrecyklinowanej zawartości pozwala śledzić i kontrolować wszystkie elementy produkcji oraz łańcuch dostaw także na poziome lokalnym. System wspomaga jednocześnie eliminację odpadów, które powstają w trakcie produkcji.

Dotychczas Apriso wdrożył swój system m.in. w zakładach Amcor PET, światowego dostawcy opakowań z Australii. - Wdrożenie zakończyło się pełnym sukcesem. Wierzymy, że i tym razem wybór okaże się dobry - mówi Bruno Hartemann, CEO w Amcor, który rozpoczyna wdrożenie systemu Apriso w swych 20 kolejnych oddziałach. Tym razem w Amcor Flexibles, specjalizującego się w opakowaniach miękkich.    

Zbudowane na bazie systemu rozwiązanie pozwoli firmie sterować jednocześnie procesami już na poziomie hali produkcyjnej oraz całym, globalnym łańcuchem dostaw.

Dotychczas zarządzanie w Amcor Flexibles wspomagał system SAP, ale jego architektura uniemożliwiała uzyskanie pełnej widoczności i kontroli nad procesami produkcyjnymi. Inaczej jest z systemem Apriso, który rejestruje procesy na poziomie szeregowego pracownika.

Dzięki temu przepływ informacji między „dołem", a „górą" jest pełniejszy, a reakcje na wahania popytu, zużycie komponentów czy nieprzewidziane zmiany w wydajności pracy np. na skutek awarii maszyn nieporównywalnie szybsze. Zwykle do kilku, kilkunastu minut.

***
Apriso Corporation - firma zajmująca się produkcją oprogramowania założona w 1992 r., której podstawowym przedmiotem działalności jest dostarczanie swoim klientom przewagi konkurencyjnej. Czyni to pozwalając organizacjom na szybkie przystosowanie się do zmian zachodzących na rynku i niespodziewanych wydarzeń. W 2000 roku w Krakowie zlokalizowano główne centrum badawczo-rozwojowe Apriso. Ośrodek ten, zatrudniający ponad 70 pracowników, funkcjonuje też, jako centrum implementacji i wsparcia technicznego dla całego regionu europejskiego. Opracowana przez Apriso Platforma FlexNet zapewnia widoczność, dostosowywalność oraz sprawowaną w czasie rzeczywistym kontrolę operacji produkcyjnych w całym przedsiębiorstwie i całej sieci łańcucha dostaw. Apriso obsługuje ponad 150 klientów z 40 krajów obu Ameryk, Europy i Azji, dostarczając oprogramowanie dla 550 instalacji na całym świecie. Do grona klientów firmy zaliczają się General Motors, Lear, Honeywell, Microsoft, L'Oreal, Lockheed Martin, Becton Dickinson, Rubbermaid, Saint-Gobain, Novelis i Essilor. Aby uzyskać więcej informacji na temat Apriso i systemu FlexNet, zapraszamy na stronę www.apriso.com.pl.
Apriso_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy