Automatyka.eu

HOERBIGER Automotive pierwszym inwestorem w Bolesławskiej Podstrefie

PAIiIZ | Czwartek, 03 kwiecień 2008r.

Producent z branży motoryzacyjnej zainwestuje ponad 47 mln zł w fabrykę części samochodowych, która powstanie w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (WSSE).

Brak_obrazka_preview
Na działce o powierzchni ponad 7 hektarów zostanie wybudowany zakład produkujący systemy gwarantujące komfort jazdy oraz komponenty i systemy dla przekładni samochodów osobowych, ciężarowych i Offroad. Poniesione nakłady inwestycyjne wyniosą co najmniej 47,2 mln zł, a zatrudnienie w dwóch halach produkcyjnych w Bolesławcu znajdzie docelowo ponad 340 nowych pracowników.

Firma otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Podstrefy Bolesławiec w marcu br. Prace przy budowie zakładu rozpoczną się w kwietniu, a zakończenie inwestycji planowane jest do końca 2012 roku. Hoerbiger Automotive jest pierwszym inwestorem, który lokuje swój zakład w Podstrefie Bolesławiec Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park". Podstrefa jest częścią Bolesławieckiej Strefy Aktywności Gospodarczej, która stanowi wyodrębniony teren ok. 110 ha z przeznaczeniem na cele inwestycyjne.

Strefa zlokalizowana jest w bezpośredniej bliskości budowanego węzła autostradowego „Bolesławiec" i skrzyżowania autostrad „Krzyżowa" oraz posiadają dostęp do sieci kolejowej połączonej z paneuropejskim korytarzem transportowym nr III. W celu kompleksowego przygotowania terenów Gmina Miejska Bolesławiec przeprowadziła wiele prac związanych z uzbrojeniem obszaru Strefy w sieć wodociągową i kanalizacyjną, energię elektryczną oraz infrastrukturę drogową.

Koncern Hoerbiger ma ugruntowaną pozycję na świecie wśród producentów części do sprężarek, w dziedzinie automatyzacji oraz napędów do wszystkich typów pojazdów. Dysponuje przeszło 100 zakładami produkcyjnymi oraz przedstawicielstwami w ponad 40 krajach na świecie - m.in. w USA, Japonii, Indiach, Chinach i Peru. W 2007 roku osiągnął obrót rzędu 891 milionów euro. Zatrudnia ponad 5 800 pracowników.
Brak_obrazka_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy