Automatyka.eu

Relacja z targów Automaticon 2008

Informacja własna | Niedziela, 06 kwiecień 2008r.

W dniach 1-4 kwietnia 2008 r. w hali EXPO XXI odbyły się XIV Targi AUTOMATICON. Na targach prezentowało sie 700 firm z branży automatyki przemysłowej, pomiarów i robotyki. Zapraszamy na krótką wideorelację.

Pict1857_preview

W dniach 1-4 kwietnia 2008 r. w hali EXPO XXI odbyły się XIV Targi AUTOMATICON. Na targach prezentowało sie 700 firm z branży automatyki przemysłowej, pomiarów i robotyki.

W pierwszym dniu odbyła się konferemcja prasowa, na której organizatorzy poinformowali o drobnych zmianach w formule targów. Z nazwy zniknął człon Pompy i Armatura a pojawiły się nazwy trzech wiodących nurtów targowych: automatyka, pomiary i elektronika. W tym roku  pierwszy dzień targów ustanowiono Dniem Edukacji. Zmiana ta została dokonana po ubiegłorocznych konsultacjach z wystawcami. Organizatorzy poinformowanli też o rozpoczęciu w najbliższym czasie budowy nowej hali, która pozwoli zwiększyć liczbę wystawców w najbliższych latach.

Niestety nadal jest kilka niedociągnięć, z którymi właściciele obiektu, nie chcą lub nie umieją sobie poradzić. Dalej brakuje zaplecza gastronomicznego oraz miejsc, w których zwiedzający mogliby odpocząć. Niezrozumiałym jest też brak bezprzewodowego i darmowego dostępu do internetu. Koszt takiego przedsięwzięcia nie jest duży a na pewno spotkałby się z dużym uznaniem wystawców i zwiedzających. W końcu mamy XXI w. i telefony, palmtopy oraz laptopy z WiFi to juz teraz standard...

Na zakończenie pierwszego dnia zostały wręczone Złote Medale Targów Automaticon 2008:
  • ENDRESS + HAUSER Polska Sp. z o.o. - TOPCAL S - Automatyczny system pomiaru pH / potencjału redoks w procesach technologicznych.
  • FESTO Sp. z o.o. - Siłownik beztłoczyskowy typ DGC.
  • POLNA S.A. Zakłady Automatyki - Siłowniki Pneumatyczne Membranowe Wielosprężynowe typ P5/R5 z integralnym ustawnikiem elektropneumatycznym.
  • RELPOL S.A. - PIR6WT-1Z Przekaźniki czasowe wąskoprofilowe.
  • TEL-STER Sp. z o.o. - TelWin SCADA x 64 zapewniający w środowisku klastra serwerów wysoką niezawodność.
Zapraszamy do obejrzenia krótkiej wideorelacji z targów. Tym samym nasz serwis rozpoczyna nową formułę relacji z najważniejszych wydarzeń branżowych.

Pict1865_small Pict1867_small Pict1857_small Pict1874_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy