Automatyka.eu

1000 miejsc pracy w parku technologicznym w Jaworznie

PAIiIZ | Wtorek, 15 kwiecień 2008r.

Nawet tysiąc osób może znaleźć pracę w parku technologicznym w Jaworznie (woj. śląskie), który zamierza wybudować polska spółka należąca do holenderskiej firmy deweloperskiej CTP Invest. Wartość inwestycji wyniesie 50 mln euro.

Brak_obrazka_preview
CTPark Jaworzno powstanie w ciągu kilku lat na 17-hektarowej działce, którą inwestor kupił niedawno od samorządu. Sprzedany przez Urząd Miasta w Jaworznie teren został wyróżniony w konkursie „Grunt na medal", organizowanym przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

Pierwsze obiekty należące do nowego kompleksu CTPark wchodzącego w skład sieci CTPark Network będą gotowe do wynajęcia na początku 2009 r. W obiektach tych znajdą się pomieszczenia o powierzchni od 1000 m², wykorzystujące powszechnie znane i uznane rozwiązania CTP takie, jak Flexi-Space, Warehouse Space, CTBox oraz Custom-Built.

- Śląsk leży w promieniu 600 km od sześciu europejskich stolic i posiada dostęp do trzech międzynarodowych portów lotniczych. Jest to także region dysponujący najgęstszą siecią kolejową w Polsce, gdyż krzyżują się tutaj aż trzy międzynarodowe trasy kolejowe - tłumaczy swoje zainteresowanie Polską Remon L. Vos, dyrektor zarządzający CTP Incest.

Ponieważ pobliski region stał się centrum europejskiego rynku samochodowego, w okolicy CTPark Jaworzno znajdują się zakłady kilku czołowych przedstawicieli tego rynku. Dzięki obecności zakładów General Motors, Fiat, Opel czy Isuzu CTPark Jaworzno może okazać się doskonałą lokalizacją dla dostawców i partnerów przemysłu motoryzacyjnego.

W istniejących już parkach CTP w Czechach i na Słowacji funkcjonuje 150 firm zatrudniających ok. 30 tys. pracowników. Wśród nich znajdują się Citibank, DHL, GE Money Bank, ABB, Hyundai, Acer, Goodyear i Lufthansa. (CTP Invest).
Brak_obrazka_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy