Automatyka.eu

Święto robotów w Łodzi

Astor | Wtorek, 15 kwiecień 2008r.

Zabawa ze sztuczną inteligencją rozpoczęła 1 kwietnia br., niezwykłą wystawę Manufaktura robotów, zorganizowaną przez Interaktywne Centrum Nauki i Techniki "Experymentarium" pod patronatem naukowym Politechniki Łódzkiej.

Manufaktura_preview
Partnerem wystawy jest firma ASTOR.

Przez trzy miesiące trwania wystawy będzie można zobaczyć współczesne zastosowania robotów - od przemysłowych, poprzez serwisowe, medyczne i inspekcyjne oraz rozrywkowe. Wystawa skierowana jest nie tylko do specjalistów, ale również do dzieci i młodzieży.

Krakowska spółka ASTOR, dystrybutor robotów Kawasaki, wzbogaciła wystawę jednym ze swoich robotów zintegrowanym z systemem wizyjnym, w demonstracyjnej aplikacji prezentującej inteligencję robota dzięki automatycznemu rozpoznawaniu obrazów.
ASTOR od wielu lat wspiera polską edukację, pomagając w tworzeniu stanowisk laboratoryjnych na uczelniach i w szkołach technicznych. Firma udostępnia oferowane produkty w ramach specjalnych ofert dla edukacji, prowadzi program praktyk studenckich oraz coroczny konkurs na najlepszą pracę dyplomową.
"W ramach ogólnopolskiej akcji przekazywania robotów przemysłowych 14 uczelni technicznych
w Polsce zostało wyposażonych przez firmę ASTOR w japońskie roboty przemysłowe. Studenci pracując z robotami, zapoznają się z zaawansowanymi metodami i praktycznymi rozwiązaniami w zakresie sterowania, inżynierii informatycznej, sensoryki, mechaniki i elektroniki, wzbogacając pozyskaną podczas zajęć na uczelni wiedzę o doświadczenie z praktycznego jej zastosowania w przemyśle"- mówi Wojciech Kmiecik z firmy ASTOR.

Podczas trwania wystawy Manufaktura robotów liczne prezentacje robotów będą wzbogacone dodatkowymi atrakcjami. W programie m.in. mistrzostwa sumo robotów, warsztaty, interaktywne zabawy, pokazy robotów interwencyjnych oraz konferencja popularno-naukowa.
Każdy odwiedzający wystawę będzie mógł zasiąść za wirtualnymi sterami czołgu i zdalnie kierować rzeczywistym czołgiem na przygotowanym poligonie. Dla osób preferujących bardziej pokojowe zabawy przewidziano możliwość sterowania robotem-wężem oraz zabawę - zagadkę.

***
ASTOR Sp. z o.o. jest wieloletnim członkiem Business Centre Club, zdobywcą wielu nagród, w tym międzynarodowych oraz pięciokrotnym laureatem tytułu „Gazela Biznesu". Firma jest polskim dystrybutorem międzynarodowych producentów sprzętu i oprogramowania, służących do automatyzacji i informatyzacji produkcji. W ofercie firmy znajdują się takie produkty jak: oprogramowanie do zarządzania produkcją i wydajnością produkcji, roboty przemysłowe, systemy sterowania maszynami, urządzenia komunikacyjne, a także oprogramowanie do wizualizacji procesów produkcyjnych i przemysłowych.
Więcej informacji o firmie dostępnych jest na stronie: www.astor.com.pl
Manufaktura_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy