Automatyka.eu

Indyjski potentat informatyczny zbuduje we Wrocławiu ośrodek badawczy

PAIiIZ | Czwartek, 17 kwiecień 2008r.

Hinduski koncern Wipro we współpracy z Credit Suisse otworzy we Wrocławiu centrum badawczo-usługowe obsługujące zarządzanie kadrami.

Brak_obrazka_preview
Service Delivery Center będzie prowadziło działalność w zakresie wsparcia pracowników oraz prowadzenia procesów kadrowych - m.in. rekrutacji, systemów nagradzania, zarządzania efektywnością pracy, zarządzania zasobami ludzkimi, szkoleń i rozwoju pracowników. Centrum ma rozpocząć działalność już w październiku br.

W nowym ośrodku Wipro zostanie zatrudnionych na początku ok. 140 osób - będą to przede wszystkim absolwenci szkół wyższych znający języki niemiecki i angielski. - Informatycy, ale także absolwenci studiów humanistycznych - powiedział Herald Stoehr, dyrektor HR w Credit Suisse, który zostanie szef centrum.

- Credit Suisse chce stworzyć zupełnie nowy, innowacyjny i bardziej efektywny system globalnego zarządzania swoimi kadrami - zadeklarował Ramit Sethi, wiceprezes Wipro BPO - Firma Wipro ma pomóc Credit Suisse w zaprojektowaniu tego systemu i w jego późniejszym nadzorze. Specjalnie do tego zadania otworzyliśmy dwa nowe centra, jedno właśnie we Wrocławiu i drugie w Pune w Indiach.

Ramit Sethi przyznał, że w przypadku rozrastania się centrum i otrzymywania kolejnych zleceń nie tylko od Credit Suisse, lecz także od innych strategicznych partnerów Wipro, centrum we Wrocławiu będzie się rozrastać. Co skłoniło inwestorów do wyboru właśnie Wrocławia? Herald Stoehr podkreślił, że Wrocław jest silnym ośrodkiem akademickim. Łatwo tu znaleźć znających języki absolwentów szkół wyższych i informatyków.

Wipro to trzecia największa firma informatyczna w Indiach, blisko współpracująca m.in. z Microsoftem, Cisco, HP, IBM, SAP czy Sun. Na całym świecie zatrudnia 80 tys. osób.
Brak_obrazka_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy