Automatyka.eu

Columbus IT u dystrybutora elektroniki

PR Kwadrat | Czwartek, 17 kwiecień 2008r.

RRC, międzynarodowy dystrybutor sprzętu elektronicznego zakończył informatyzację oddziałów w Europie Centralnej i Wschodniej.

Brak_obrazka_preview
- Takich projektów jest coraz więcej. Najpierw budujemy rozwiązanie  w Polsce, które szybko trafia na zagraniczne rynki - mówi Piotr Szczerbiak, dyrektor konsultingu Columbus IT.

Tak też było i tym razem. Najpierw rozwiązaniem Columbus IT objęto oddziały RRC w Warszawie i Wrocławiu. Potem projekt rozpoczęto w Czechach i na Węgrzech, a za chwilę w Serbii. Ten trend będzie się nasilać.

W Europie Śr i Wsch nasycenie systemami jest wciąż relatywnie niskie. Z kolei na Zachodzie firmy są na etapie wymiany przestarzałych rozwiązań na nowsze. - Dla nas rynek jest więc niezwykle perspektywiczny. Ale zaufanie do rozwiązań, które powstają w Polsce wcale nie wynika z niższych kosztów pracy. W tym obszarze koszty są już mniej więcej takie jak na Zachodzie. Decydują kompetencje - wyjaśnia Manoj Nair, prezes polskiego oddziału Columbus IT .

Po Providencie, liderze na rynku szybkich pożyczek, HDS, właścicielu sieci salonów Relay i Inmedio czy Evialisie, francuskim producencie paszy dla zwierząt z ponad 50 oddziałami na świecie, RRC jest kolejną międzynarodową firmą, która w ostatnim czasie zaufała naszym umiejętnością - dodaje Piotr Szczerbiak.

Celem wdrożenia w RRC systemów Retail Chain Manager i Microsoft Dynamice AX było wsparcie zarządzania finansami, sprzedażą, zakupami, procesami logistycznymi i magazynem. Istotne było też usprawnienie dystrybucji, w tym wszystkie operacje finansowe zachodzące przy rozliczaniach z producentami sprzętu elektronicznego.

Wcześniej zarządzanie tymi operacjami było czasochłonne i obarczone ryzykiem popełnienia błędu. Każdy oddział RRC bazował bowiem na innym, nie zintegrowanym systemie. Przy sporządzaniu np. skonsolidowanych raportów finansowych dane należało najpierw unifikować i ręcznie wprowadzać do głównej bazy. Po wprowadzeniu rozwiązania Columbus IT zarządzanie procesami w oddziałach w Polsce, Czechach i na Węgrzech stało się prostsze i przejrzystsze.

- Jeden, zintegrowany system ERP umożliwił szybkie i jednolite raportowanie. Uproszczono też wymianę danych pomiędzy międzynarodowymi oddziałami. Dla RRC jest to zdecydowanie efektywniejsze i tańsze niż bazowanie na kilku, różnych systemach - mówi Piotr Szczerbiak      

Columbus IT Partner jest czołowym partnerem Microsoftu na świecie i jedynym partnerem UPS w Polsce. Obecny w 28 krajach z główną centralą w Danii, zatrudnia w sumie 900 osób. Firma zrealizowała 5000 projektów w 58 krajach. W Polsce firma, znana do tej pory jako Columbus Polska, połączyła się w sierpniu 2006 r. z Creative Innovation Group, polską firmą konsultingową IT i przejęła od Alatusa dział Microsoft Dynamice NAV. W wyniku fuzji Columbus stał się w Polsce największym dostawcą rozwiązań z rodziny rozwiązań Microsoft Dynamics. Jako jedyny oferuje pełny portfel systemów Microsoft Dynamics klasy ERP, e-biznes, CRM, rozwiązań typu Business Intelligence, narzędzi integracyjnych oraz szeroki wachlarz modułów i narzędzi na potrzeby rozwiązań horyzontalnych i wertykalnych.
Brak_obrazka_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy