Automatyka.eu

CET uruchamia produkcję przewodów sterowniczych CETRONIC

CET | Wtorek, 22 kwiecień 2008r.

CET, producent kabli i przewodów należący do Grupy Zamel Cet z Pszczyny, uruchomił produkcję przewodów sterowniczych CETRONIC.

Ysty_ekwzo_preview

Nowa marka handlowa jest obecna w ofercie Cet od kwietnia 2008 roku. Wraz z rozpoczęciem produkcji, przyjmowane są pierwsze zamówienia. Przewody sterownicze mają szerokie zastosowanie w przemyśle i automatyce.

- Rozszerzenie produkcji i sprzedaży nowych kabli i przewodów to efekt inwestycji poczynionych w ostatnich dwóch latach w firmie CET - mówi Grzegorz Rosa, menadżer produktu CET -  Systematycznie rozwijamy produkcję i zwiększamy sprzedaż naszych wyrobów zgodnie z zapotrzebowaniem płynącym z rynku. W ubiegłym roku wprowadziliśmy do produkcji kable sygnalizacyjne, teraz poprzez kable sterownicze kierujemy naszą ofertę do przemysłu - dodaje.

Przewody sterownicze oferowane pod marką handlową CETRONIC to YstY 300/500V oraz LiYY 300/300 wykonywane są w konstrukcjach wielożyłowych tj. od 2 do 34 żył, których przekroje wynoszą 0,5 mm² i 0,75 mm² oraz od 2 do 25 żył, których przekroje wynoszą 1 mm² i 1,5 mm² oraz 2,5mm² dla YStY. Wszystkie żyły posiadają budowę wielodrutową (linkową). Oba typy przewodów standardowo wyposażane są w ponumerowane żyły. Powłoka przewodu oraz izolacja żył wykonana jest z polwinitu Y. Przewody sterownicze CETRONIC produkowane są również w ekranie jako LiYCY oraz YstYekw. Te drugie skonstruowane w oparciu o wymagania zawarte w europejskich normach zharmonizowanych.

Jakość przewodów sterowniczych i ich zgodność z normami europejskimi potwierdzona została w badaniach technicznych przeprowadzonych w Centrum Elektryfikacji i Automatyzacji Górnictwa EMAG. Asortyment otrzymał certyfikat, na podstawie którego wystawiana jest deklaracja zgodności.

Nowe przewody CET mają szerokie zastosowanie w przemyśle. Zostały zaprojektowane do pracy w energetycznych urządzeniach kontrolnych zabezpieczających i sterowniczych, a także do zasilania w energię elektryczną. Konstrukcja oraz parametry przewodu pozwalają stosować go do układania na stałe oraz do połączeń ruchomych w urządzeniach przemysłowych, liniach produkcyjnych lub systemach klimatyzacyjnych czy też innych, pracujących w pomieszczeniach suchych lub wilgotnych. Przewody mogą być stosowane w obwodach sterowniczych maszyn, narzędzi, linii produkcyjnych i montażowych.

Firma CET planuje wprowadzenie do grupy produktów CETRONIC także przewodów przeznaczonych do pracy w uciążliwych warunkach ze względu na ingerujące w środowisko pracy przewodu oleje, benzynę lub wysoką temperaturę.

Firma Cet od 1990 roku produkuje i dostarcza na polski rynek przewody słaboprądowe. Firma produkuje przewody koncentryczne, teleinformatyczne, telekomunikacyjne, mikrofonowe, głośnikowe, oponowe (mieszkaniowe i warsztatowe), przyłączeniowe, instalacyjne (linkowe i drutowe jednożyłowe). Poprzez dynamiczny rozwój  i inwestycje firma rozszerzyła swoją ofertę o kable sygnalizacyjne i sterownicze.

***
Grupa Zamel Cet Grupa ZAMEL CET z siedzibą w Pszczynie jest liderem w Europie Środkowo-Wschodniej w zakresie produkcji dzwonków i gongów oraz jednym z czołowych polskich producentów i eksporterów wyrobów elektrotechnicznych. Oferta ZAMEL CET obejmuje 8 grup produktowych: SUNDI – dzwonki i gongi, ENTRA – systemy domofonowe, CET – przewody, ETERO – systemy przywoławcze, GARDI – alarmy bezprzewodowe, YNSTA – wyroby elektroinstalacyjne, STIRO – urządzenia zdalnego sterowania, EXTA – automatykę budynkową. Firma ZAMEL działa na rynku od 1989 roku. W 2000 roku właściciele firmy ZAMEL zakupili spółkę CET, tworząc Grupę ZAMEL CET. Od początku działalności fundamentami rozwoju Grupy ZAMEL CET są: systematyczne inwestycje, dbałość o pracowników oraz staranność w obsłudze klientów. Wyróżnienia firm Zamel i Cet za sukcesy ekonomiczne i prospołeczną postawę oraz odpowiedzialny model prowadzenia biznesu: Gazele Biznesu 2003-2007, Przedsiębiorstwo Fair play 2007, Lodołamacz 2007, Złoty znak w kampanii „W pełni zaradni”.

Ysty_ekwzo_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy