Automatyka.eu

Międzynarodowe Targi Obróbki Metalu AMB

Targi Stuttgart | Środa, 23 kwiecień 2008r.

W dniach 09 - 13.09.2008 roku w Stuttgarcie odbędą się Międzynarodowe Targi Obróbki Metalu AMB.

Amb_zdjecie_preview

Tagi:


W dniach 09 - 13.09.2008 roku w Stuttgarcie, stolicy landu Badenia-Wirttembergia, najbardziej uprzemysłowionego i innowacyjnego regionu Europy (wg danych UE) odbędzie się kolejna edycja jednej z największych imprez wystawienniczych branży obróbki metalu w Europie i na świecie - Międzynarodowe Targi Obróbki Metalu AMB.

O znaczeniu tych obywających się w cyklu dwuletnim od 1982 roku targów świadczy nie tylko ilość wystawców, wśród których jest wiele najważniejszych przedsiębiorstw branży obróbki metalu, a także przedsiębiorstwa pragnące dzięki swoim innowacyjnym i nowatorskim pomysłom i rozwiązaniom osiągnąć wysoką pozycję na rynku, ale przede wszystkim ilość i fachowość zwiedzających. W poprzedniej edycji targów swoją ofertę zaprezentowało ponad 800 wystawców z 19 krajów, przy czym aż 20% ogółu wystawców pochodziła z zagranicy.

Targi AMB 2006 odwiedziło ponad 50.000 zwiedzających z 49 krajów, z których aż 99% to fachowcy z branży obróbki metalu i branż korzystających z jej produktów i rozwiązań! Niewiele jest imprez wystawienniczych na świecie, które mogą pochwalić się aż tak dużym odsetkiem fachowców wśród ogółu zwiedzających.

Tegoroczna edycja targów ma szansę stać się „kamieniem milowym" w rozwoju imprezy, dzięki otwarciu nowych terenów targowych, na których odbywać się będą teraz targi AMB. Nowe tereny targowe zlokalizowane tuż przy lotnisku w Stuttgarcie oraz autostradach A8 i B27 i dysponujące bezpośrednim połączeniem komunikacją miejską z centrum miasta zapewniają szybki dojazd na teren targów. Jednak nie tylko kwestia dojazdu odgrywa w przypadku targów AMB kluczowe znaczenie, ale przede wszystkim większa powierzchnia wystawiennicza (w sumie 105.200 m2), która pozwoliła na dalszy rozwój targów, co od razu przełożyło się na znacznie większą liczbę wystawców - już teraz na niespełna 5 miesięcy przed targami zgłosiło się ponad 1100 wystawców.

Targi AMB dysponują także dużym potencjałem zwiedzających już z racji swojego usytuowania. W promieniu 100km od Stuttgartu występuje największa koncentracja przemysłu w Europie, w promieniu 200km od Stuttgartu skupione jest 40% europejskiego przemysłu obróbki metalu, w Badenii-Wirttembergii zlokalizowanych jest także 45% niemieckich zakładów branż maszynowo-narzędziowych, które generują 52% całkowitej produkcji Niemiec. To tu swoje siedziby ma wiele znanych firm wykorzystujących obróbkę metalu w swojej produkcji, m.in. DaimlerChrysler, Porsche, Bosch, Trumpf, Festo, HP invest, IBM, Stihl, Simens i inne. To właśnie właściciele, prezesi, dyrektorzy, kierownicy i pracownicy wykwalifikowani tych zakładów oraz wielu innych przedsiębiorstw z branż przemysłu samochodowego, budowy maszyn, elektrotechnicznego, mechaniki precyzyjnej i optyki, produkcji narzędzi i form, lotnictwa, kosmonautyki, przemysłu okrętowego itd. tworzą tak dużą liczbę zwiedzających targi AMB. Targi odwiedzają także specjaliści z innych krajów Europy oraz z Azji (głównie Japonia, Korea, Tajwan, Chiny i Indie), Ameryki i Australii (w sumie z 49 krajów w 2006 roku).

Zakres tematyczny targów AMB obejmuje: maszyny do obróbki skrawaniem, maszyny do obróbki ubytkowej i inne obrabiarki, narzędzia precyzyjne, techniki pomiarowe i badanie jakości, techniki utrzymania ruchu i montażu, oprogramowanie, systemy komputerowe i urządzenia peryferyjne, komponenty, elementy konstrukcji, podzespoły, usługi. Główny punkt programu wystawienniczego koncentruje się wokół maszyn do obróbki metalu i narzędzi precyzyjnych.

Atrakcyjność targów AMB podnosi także fachowo przygotowany i bardzo interesujący program ramowy, podczas którego są prezentowane najnowsze osiągnięcia branży oraz trendy panujące obecnie na rynku. Na targach w 2008 roku podczas seminariów i konferencji zostaną zaprezentowane zagadnienia związane m.in. z nowoczesnymi metodami produkcyjnymi i racjonalizacją procesów produkcyjnych, trendami w obróbce skrawaniem, maszynami używanymi, ochroną pracy, konkurencją użytkowników, inicjatywami dla młodego pokolenia i giełdą pracy. Targom towarzyszyć będą także kongresy oraz spotkania przedsiębiorstw podczas Giełdy Kooperacyjnej. O to aby program ramowy był na najwyższym poziomie merytorycznym dba wiele organizacji i związków - Związek Niemieckich Producentów Obrabiarek VDW oraz Związek VDMA landu Badenii-Wirttembergii, a także PTW-Institut der TU Darmstadt, Uniwersytet w Stuttgarcie, Fraunhofer IPA Instytut Techniki Produkcyjnej i Automatyzacji.

Zapraszamy do udziału w stoisku polskim

Tagi Stuttgarckie przygotowały w tym roku dla polskich firm, chcących zaprezentować swoją ofertę na targach AMB bardzo atrakcyjną ofertę udziału w stoisku polskim. Wystawcy mogą wykupić kompletny pakiet dla stoiska 6m2 lub 9m2, który obejmuje powierzchnię wystawienniczą, zabudowę z podłączeniem prądu i oświetleniem, wyposażenie stoiska i wiele usług dodatkowych. Szczegóły dotyczące udziału w stoisku polskim, formularze zgłoszeniowe i warunki udziału w targach można uzyskać w Przedstawicielstwie Targów Stuttgarckich w Polsce

tel. 022 620 71 98, 620 72 98
E-mail: karas@eurotargi.com, kuzminska@eurotargi.com

Aneta Kuźmińska
Przedstawicielstwo Targów Stuttgarckich w Polsce

Amb_zdjecie_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy