Automatyka.eu

Niezawodna komunikacja komputera klasy PC w standardzie Industrial Ethernet i Profibus

Siemens | Środa, 23 kwiecień 2008r.

Siemens wprowadza kolejne karty dedykowane dla platform komputerów klasy PC.

Cp_1623_big_preview
Nowa seria procesorów komunikacyjnych umożliwia komunikację komputera osobistego w standardzie Ethernet przemysłowy z wykorzystaniem karty CP1623 natomiast wersja oznaczona jako CP5621 umożliwia integrację ze środowiskiem w standardzie Profibus.

Niezależna jednostka procesora zintegrowana na płycie CP 1623 pozwala na niezawodną  komunikację niezależnie od obciążenia pracy procesora komputera PC realizującego algorytm sterowania lub wizualizacji (praca jako stacja SCADA).

CP 1623 został wyposażony w dwa interfejsy typu RJ45 zapewniające transmisję z przepustowością Gbit/s, dodatkowo istnieje możliwość zastosowania zewnętrznego zasilania na wypadek uszkodzenia lub wyłączenia komputera. 

CP 5621 pozwala na połączenie komputera PC lub urządzenia programującego do sieci w standardzie PROFIBUS lub MPI (komunikacja np. z SIMATIC S7)

Architektura nowych karty komunikacyjnych bazuje na standardzie PCI Express Bus x1 Rozwiązanie gwarantuje pełną kompatybilność i integrację z istniejącymi standardami jak i pozwala zabezpieczyć inwestycje w przyszłości.

Więcej informacji dostępnych pod adresem:
www.siemens.com/simatic-net
Cp_1623_big_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy