Automatyka.eu

SensaGuard bezkontaktowe łączniki blokujące kodowane w technologii RFID

Rockwell Automation | Czwartek, 24 kwiecień 2008r.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo maszyn, firma Rockwell Automation zdaje sobie sprawę, że najważniejsza jest ochrona personelu i urządzeń.

Sensaguard-rectangular_preview

Z drugiej strony, przy projektowaniu systemów bezpieczeństwa inżynierowie muszą wziąć także pod uwagę kwestie elastyczności i produktywności. Nowa rodzina łączników bezkontaktowych Guardmaster SensaGuard marki Allen-Bradley pomaga teraz projektantom w radzeniu sobie z tymi problemami.

Wprowadzone niedawno na rynek i dobrze przyjęte przez klientów łączniki SensaGuard o kształcie tulei oferują większe bezpieczeństwo i wyższą tolerancję na niewspółosiowość, co pozwala na uzyskanie elastyczności i niezawodności rzadko spotykanej w przypadku łączników bezkontaktowych. Teraz Rockwell Automation rozszerza rodzinę SensaGuard o flagową ofertę łączników SensaGuard w obudowach prostokątnych.

Dzięki wielu dodatkowym funkcjom dającym szersze możliwości zastosowania, nowe łączniki SensaGuard wydają się skazywać tę rodzinę produktów na wzrost popularności. Jedną z takich funkcji jest inteligentny, diodowy moduł określający stan urządzenia zamontowany na łączniku, który przekazuje informacje diagnostyczne takie jak „działa poprawnie", „działa w granicach tolerancji, ale wymaga regulacji" czy „wskazanie błędów" za pośrednictwem migających diod, z których każda pomaga w prostym wykrywaniu i usuwaniu usterek oraz w konserwacji. Inne przewidziane funkcje to m.in. wersje z uchwytem magnetycznym, które pomagają zredukować drgania klapy, możliwość szybkiego podłączenia w celu szybkiej instalacji lub wymiany oraz czasem pomijana funkcja - łączniki nie wymagają dedykowanej jednostki sterującej SensaGuard, co pozwala obniżyć koszty instalacji. Łączniki SensaGuard mogą być używane z prawie wszystkimi sterownikami bezpieczeństwa, np. standardowymi sterownikami Allen-Bradley Guardmaster, w tym rodziną Minotaur MSR126, MSR127, MSR200/300, sterownikami SmartGuard oraz modułami bezpieczeństwa I/O ze sterownikiem GuardLogix. Wszystkie łączniki SensaGuard można podłączać szeregowo przy zachowaniu wymogów kategorii 4/SIL 3 dla systemu, nawet jeśli w szeregu znajdują się inne urządzenia bezpieczeństwa, takie jak kurtyny świetlne, przyciski e-stop czy łączniki blokujące, co pozwala zapewnić naprawdę dynamiczną ochronę maszyn.

Łączniki SensaGuard wykorzystują elementy mocowania o standardowych rozmiarach, co ułatwia modernizację urządzeń poprzez wprowadzanie nowych elementów, a także zapewniają duży zasięg wykrywania - zwykle 15 mm przy łącznikach prostokątnych i 25 mm przy tulejowych. Dzięki swojemu niezawodnemu systemowi kodowania RFID, stopniu ochrony środowiska IP69K oraz wbudowanym elektronicznym zabezpieczeniom przeciwzwarciowym i przeciwprzepięciowym, rodzina produktów SensaGuard wydaje się być skazana na sukces.

***
Rockwell Automation, Inc., notowana na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (NYSE: ROK) jest wiodącym, światowym dostawcą rozwiązań z dziedziny automatyki przemysłowej w zakresie napędów, sterowania i wymiany informacji, które umożliwiają producentom osiąganie przewagi konkurencyjnej w swoich branżach. Firma skupia wiodące globalne marki na rynku automatyki przemysłowej, takie jak Allen-Bradley (systemy sterowania oraz usługi) oraz Rockwell Software (oprogramowanie do zarządzania fabryką). Firma posiada główną siedzibę w Milwaukee w stanie Wisconsin (USA), zatrudnia około 20 tysięcy pracowników i obsługuje klientów w ponad 80 krajach.

Sensaguard-rectangular_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy