Automatyka.eu

LONGLIFE - dociski o zwiększonej trwałości

Ganter | Czwartek, 08 maj 2008r.

Firma GANTER wprowadziła na rynek serie docisków o wydłużonej trwałości o nazwie „Longlife". Przeprowadzone prze firmę testy potwierdziły, że nowe dociski zachowują swoje własności nawet po milionie cykli zaciskania.

Dociski_preview

Nowe produkty oznaczone symbolami GN 910.1 i GN 910 są wynikiem rozwoju grupy docisków pionowych serii GN 810.

Ramiona dociskowe oraz ramiona dźwigni nowych docisków są wykonywane w formie odlewów kokilowych lub ciśnieniowych. Pozostałe elementy wykonane dotychczas z blach stalowych zostały wzmocnione. Dodatkowo wszystkie wymienione wyżej podzespoły docisków są cynkowane i chromianowane w celu zwiększenia odporności na korozję. Sworznie i tulejki przegubów są hartowane i szlifowane. Zapewnia to odpowiednią trwałość docisków przy zwiększonej sile docisku i wydłużonym okresie użytkowania.

Dociski pionowe GN 910 i GN 910.1 różnią się od siebie sposobem montażu (odpowiednio: pionowa lub pozioma płaszczyzna montażu).

Podstawowym elementem dociskowym zalecanym do współpracy z dociskami serii „Longlife" jest śruba dociskowa GN 804. Zastosowany w niej zestaw sprężyn talerzykowych umożliwia kompensację tolerancji wymiaru elementu mocowanego a regulacja wstępnego napięcia sprężyn daje możliwość ustawienia żądanej siły docisku. Dostępne są również inne elementy dociskowe np. śruby dociskowe z wulkanizowaną poduszką gumową. Grupę śrub dociskowych uzupełniają elementy wykonane ze stali, stali nierdzewnej lub tworzyw sztucznych.


***
W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt z działem sprzedaży Elesa+Ganter.
Grupa ELESA+GANTER jest światowym liderem w produkcji znormalizowanych elementów maszyn. Marka ta została powołana do życia przez dwie, współpracujące ze sobą od 30 lat firmy ELESA i Otto Ganter.
ELESA+GANTER to blisko 40 000 elementów standardowych oraz wiele wykonań specjalnych. Produkty te łączą w sobie zarówno funkcjonalność, innowacyjność i wytrzymałość, jak i dbałość o formę. Potwierdzeniem tego jest ponad 100 patentów i ponad 20 nagród z najbardziej prestiżowych światowych wystaw i konkursów m.in. " International Forum Design Award ", "Compasso d'Oro" w Mediolanie czy "Design Center" w Stutgarcie.
Marka jest reprezentowana w ponad 30 krajach świata, m.in. w Polsce.
ELESA+GANTER Polska Sp. z o.o. jest częścią grupy ELESA+GANTER i zajmuje się dystrybucją produktów rodzimej marki. Wykwalifikowana kadra i magazyn w Polsce gwarantują oprócz najwyższej jakości produktów, doradztwo techniczne oraz profesjonalną i szybką obsługę klientów.
Więcej informacji o firmie i jej ofercie znajduje się na stronie:  HYPERLINK "http://www.elesa-ganter.pl" www.elesa-ganter.pl oraz w newsletterze dostępnym za pośrednictwem strony:  HYPERLINK "http://www.elesa-ganter.info.pl" www.elesa-ganter.info.pl.
Dodatkowych informacji udziela:

Filip Granowski
Elesa+Ganter Polska Sp. z o.o.
tel: (+48) 22 737-70-47
fax (+48) 22 737-70-48
email: fg@elesa-ganter.com.plTen adres e-mail jest chroniony przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
www.elesa-ganter.pl
www.elesa-ganter.info.pl 

Dociski_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy