Automatyka.eu

Korenix Industrial Ethernet Switch JetNet 5010G Produktem Roku

Astor | Czwartek, 08 maj 2008r.

ASTOR, autoryzowany dystrybutor produktów Korenix, poinformował, że znany na świecie magazyn o najnowszych trendach i technologiach - Control Engineering uznał Korenix's JetNet 5010G Produktem Roku 2007.

Jetnet_5010g_preview

Tagi:


Tytuł ten jest najważniejszym wyróżnieniem dla nowych produktów z branży przemysłowej i automatyki. Korenix zwyciężył w rosyjskiej edycji magazynu.

Wyróżniony JETNet 5010G to zarządzalny przemysłowy switch Gigabitowy wyposażony w 7 portów RJ-45 10/100TX oraz 3 porty RJ-45 10/100/1000 TX wymiennie z 3 modułami światłowodowymi SFP SX/LX.
Urządzenie spełnia wymogi zarządzania siecią poziomu L2, obsługuje architekturę typu Ring, posiada funkcje bezpieczeństwa i sygnalizacji alarmów oraz port RS232 do podłączenia zewnętrznej konsoli zarządzania.
O możliwościach JETNet 5010G stanowią także duże możliwości zarządzania siecią i pracą switcha. Zarządzanie może odbywać się z poziomu konsoli CLI oraz strony internetowej.
Aluminiowa obudowa JETNet 5010G ułatwia odprowadzanie ciepła i jednocześnie spełnia normę IP31. Jej specyficzne ukształtowanie w naturalny sposób zwiększa przepływ ogrzanego przez ścianki powietrza i w ten sposób wpływa na wydajniejsze oddawanie ciepła do otoczenia.

W JETNet 5010G mają zastosowanie SFP (Small Form-factor Pluggable) - kompaktowe konwertery światłowodowe, pozwalające dostosować wyposażenie urządzenia do potrzeb aplikacji. Zastosowanie trzech zamiast często spotykanych dwóch złączy światłowodowych typu LC zwiększa możliwości wykorzystywania urządzenia i ma wpływ na lepszą ekonomikę jego stosowania.

JETNet 5010G wyposażono w także w Link Aggregation Control Protocol - możliwość grupowania kilku (do 5) połączeń dwu switchy w jeden logiczny kanał komunikacyjny zwiększający przepustowość połączenia. Jest to rozwiązanie przydatne w szybkim i beznakładowym zwiększeniu przepustowości wybranego połączenia na każde życzenie.

Korenix został także wskazany przez Communications News Magazine jako jeden z najlepiej sprzedających się switchy w USA w 2008: http://www.comnews.com/features/2008_april/0408_make.aspx
Więcej informacji o produkcie

***
ASTOR Sp. z o.o. jest wieloletnim członkiem Business Centre Club, zdobywcą wielu nagród, w tym międzynarodowych oraz pięciokrotnym laureatem tytułu „Gazela Biznesu". Firma jest polskim dystrybutorem międzynarodowych producentów sprzętu i oprogramowania, służących do automatyzacji i informatyzacji produkcji. W ofercie firmy znajdują się takie produkty jak: oprogramowanie do zarządzania produkcją i wydajnością produkcji, roboty przemysłowe, systemy sterowania maszynami, urządzenia komunikacyjne, a także oprogramowanie do wizualizacji procesów produkcyjnych i przemysłowych.

Jetnet_5010g_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy