Automatyka.eu

Robotowe Misterium na Zamku w Niepołomicach

Astor | Poniedziałek, 12 maj 2008r.

27 kwietnia 2008 r. na Zamku w Niepołomicach odbyła się inauguracja obchodów jubileuszu 650-lecia Niepołomic.

Robotowemisterium2_preview

Punktem kulminacyjnym wieczoru był multimedialny pokaz artystyczny „Misterium Niepołomickie” autorstwa Janiego Puntosa z udziałem robotów Kawasaki, sterujących wykorzystanymi w pokazie projektorami multimedialnymi wysokiej mocy. Roboty do pokazu dostarczyła firma ASTOR - autoryzowany dystrybutor robotów przemysłowych Kawasaki. 

„Roboty pełnią w moich pokazach rolę symbolu najnowszej technologii i nauki, a poza tym ich udział nadaje im nowego znaczenia. Stają się głównymi aktorami w pokazie. Spełniają rolę elementu teatralnego. Są rzeźbą oraz wykonują konkretne funkcje w pokazach.” – wyjaśnia Jani Puntos, autor pokazu.

Na tle arkad zamkowego dziedzińca wyświetlane były gigantyczne obrazy i filmy nawiązujące do skarbów przyrody i architektury Niepołomic. Drugą częścią pokazu była interwencja artystyczna zainscenizowana w salach ze zbiorami muzealnymi wypożyczonymi z krakowskich Sukiennic. W jednej z sal, w sąsiedztwie obrazu „Wernyhora” Jana Matejki, robot Kawasaki rozdawał zwiedzającym przygotowane specjalnie na tę okazję albumy.

„To jest kolejny projekt artystyczny, w którym wspieramy Janiego Puntosa. Niecodzienne zastosowanie naszych robotów, normalnie pracujących w halach fabrycznych, a tutaj wykorzystanych jako elementy dialogu nauki, sztuki i historii jest bardzo charakterystyczne dla tego artysty i zaskakujące dla widza pokazu.” – komentuje pokaz Wojciech Kmiecik, Dyrektor Marketingu i PR firmy ASTOR.

Od ponad 650 lat Zamek Królewski w Niepołomicach jest miejscem ważnych dla historii Polski wydarzeń. Pokaz audiowizualny autorstwa krakowskiego artysty Janiego Puntosa to wydarzenie, które w symboliczny sposób przeniosło skarby kulturowego dziedzictwa związanego z Zamkiem w jedną przestrzeń.

Poprzedni pokaz o nazwie „Copernicus” odbył się w Krakowie na dziedzińcu Collegium Maius UJ: Link

***
ASTOR Sp. z o.o. jest wieloletnim członkiem Business Centre Club, zdobywcą wielu nagród, w tym międzynarodowych oraz pięciokrotnym laureatem tytułu „Gazela Biznesu”. Firma jest polskim dystrybutorem międzynarodowych producentów
sprzętu i oprogramowania, służących do automatyzacji i informatyzacji produkcji.
W ofercie firmy znajdują się takie produkty jak: oprogramowanie do zarządzania produkcją i wydajnością produkcji, roboty przemysłowe, systemy sterowania maszynami, urządzenia komunikacyjne, a także oprogramowanie do wizualizacji procesów produkcyjnych i przemysłowych.
Więcej informacji o firmie dostępnych jest na stronie: www.astor.com.pl

Robotowemisterium1_small Robotowemisterium2_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy