Automatyka.eu

Liebert HPF dla telekomunikacji i przemysłu

Emerson Network Power | Wtorek, 13 maj 2008r.

Dostępny w trzech wersjach Liebert HPF to nowy system chłodzenia Emerson Network Power przeznaczony do montażu wewnątrz pomieszczeń zapewniający elastyczność zastosowań i najwyższe standardy w zakresie oszczędności energii.

Hpf_gorny_preview

Tagi:


Liebert HPF poszerza asortyment rozwiązań Emerson Network Power przeznaczonych do kontrolowania środowiska pracy węzłów dostępu zdalnego wewnątrz ośrodków stacjonarnych i komórkowych sieci telekomunikacyjnych, jak również w pomieszczeniach przemysłowych, komputerowych i mieszkalnych.

Liebert HPF to pakietowy system klimatyzacji pomieszczeń do montażu podłogowego dostępny w trzech wersjach: z nawiewem powietrza górnym, dolnym i wyporowym. Dzięki wysokiej wydajności system doprowadza schłodzone powietrze na poziomie podłogi wypierając gorące w kierunku sufitu.

Oprócz możliwości wyboru trzech opcji nawiewu powietrza Liebert HPF oferuje dwa rozwiązania dla przyłączy poboru powietrza z zewnątrz: przyłącze boczne i przyłącze tylne. Te właściwości sprawiają, że Liebert HPF jest rozwiązaniem wysoce elastycznym i funkcjonalnym. Możliwy jest jego montaż pośrodku, wzdłuż ścian lub w rogu pomieszczenia, przez co ma niewielki wpływ na rozplanowanie miejsca instalacji.

Dzięki mocy chłodzenia w zakresie od 5 do 15kW Liebert HPF gwarantuje doskonałe możliwości techniczne w szczególności w wersji wyporowego obiegu powietrza - w wyniku efektu uwarstwienia powietrza w pomieszczeniu pozwala na skuteczne chłodzenie szafy tylko w razie potrzeby, przez co eliminuje zbędną pracę.

W celu optymalizacji oszczędności energii, Liebert HPF oferuje tryb free-cooling, który w sezonie zimowym pozwala na wykorzystanie niskich temperatur na zewnątrz do chłodzenia miejsca instalacji: dzięki temu ogranicza się wykorzystanie sprężarek i wentylatora skraplacza oraz zyskuje znaczne oszczędności energii.

Nowe rozwiązanie Emerson Network Power zawiera możliwość zainstalowania wentylatora EC, tj. wentylatora z przełączaniem elektronicznym, oferując wyższą wydajność energetyczną oraz regulowanie prędkości pracy wentylatora w trybie free-cooling, w zależności od konkretnego zapotrzebowania danego miejsca instalacji, co pozwala na dodatkową oszczędność energii.

Opcja grzania umożliwia utrzymywanie minimalnej temperatury wewnątrz pomieszczenia w okresie zimowym lub w regionach o niskiej temperaturze podczas przerwy w pracy obiektu.

Awaryjny tryb chłodzenia gwarantuje ciągłą wentylację i chłodzenie. Zapewnia on pracę systemu również w przypadku awarii zasilania poprzez przełączanie na akumulatory prądu stałego 48 V lub na źródła zasilania prądem zmiennym.

***
O Emerson Network Power™
Emerson Network Power, spółka z grupy Emerson (NYSE:EMR), to globalny lider w dziedzinie Business-Critical Continuity™ - gwarantowaniu ciągłości funkcjonowania systemów o krytycznym znaczeniu dla przedsiębiorstw.
Od sieci wysokiego napięcia po układy scalone systemów telekomunikacyjnych, przez centra danych, sprzęt medyczny i instalacje przemysłowe, Emerson Network Power zapewnia innowacyjne rozwiązania i doświadczenie w zakresie zasilania prądem stałym i zmiennym, klimatyzację precyzyjną, wbudowane systemy komputerowe i zasilania, zintegrowane szafy i obudowy, przełączanie zasilania oraz sterowanie, monitorowanie i komunikację. Inżynierowie serwisowi firmy Emerson Network Power zapewniają globalne wsparcie wszystkich oferowanych rozwiązań. Produkty marki Liebert z zakresu zasilania, klimatyzacji precyzyjnej i monitorowania oraz usługi firmy Emerson Network Power przyczyniają się do podniesienia efektywności i upraszczają zarządzanie technologiami sieciowymi oraz centrami danych poprzez zwiększenie dostępności i wydajności systemów teleinformatycznych, elastyczność oraz szybkość dostosowania rozwiązań do potrzeb Klienta.

Więcej informacji:
www.emersonnetworkpower.com
www.eu.emersonnetworkpower.com

***
Emerson (NYSE:EMR), z siedzibą w St. Louis, jest globalnym liderem w dostarczaniu rozwiązań łączących technologię i inżynierię zapewniając klientom innowacyjne rozwiązania w ramach obszarów, takich jak: zasilanie sieciowe, technologie klimatyzacyjne, zarządzanie procesami, automatyka przemysłowa i wiele innych.
W roku obrachunkowym 2007 korporacja wykazała obrót w wysokości 22.6 miliarda dolarów. Więcej informacji: www.emerson.com.

Hpf_gorny_small Hpf_wyporowy_small Hpf_dolny_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy