Automatyka.eu

Dwa lata Rockwell Automation w Katowicach

Rockwell Automation | Wtorek, 20 maj 2008r.

Już dwa lata minęły od rozpoczęcia działalności wielofunkcyjnej placówki Rockwell Automation w stolicy Górnego Śląska.

Rockwell-automation-logo_preview

W tym czasie katowicki zakład tego światowego dostawcy rozwiązań z zakresu automatyki przemysłowej i wymiany informacji zatrudnił ponad 300 osób. 

Inwestycja zaczęła się dwa lata temu od symbolicznego wbicia łopaty. Po roku, w maju 2007 roku, zaczęło pracę centrum produkcyjne.

- To były bardzo pracowite dwa lata - mówi Sławomir Szpak, Dyrektor Generalny oddziału w Katowicach. - W tym okresie rozpoczęliśmy produkcję akcesoriów przemysłowych, na którą składają się przełączniki 194E, 194L, seria okrągła. Jesteśmy w trakcie uruchamiania produkcji elementów układów bezpieczeństwa. Do końca tego roku zamierzamy zrealizować takie projekty jak rozpoczęcie produkcji falowników średniego napięcia, szaf sterowniczych oraz silników elektrycznych, by pomóc spełnić wymogi klientów. Do znaczących osiągnięć Rockwell Automation można zaliczyć także uruchomienie Centrum Rozwoju Oprogramowania, które pracuje nad nowym oprogramowaniem przemysłowym pod marką Rockwell Software. Szybko się rozwijamy i wciąż prowadzimy rekrutację.

Katowicki oddział Rockwell Automation jest obecnie największą inwestycją firmy w Europie. Główna siedziba firmy jest w Milwaukee w stanie Wisconsin (USA). Rockwell Automation zatrudnia około 20 tysięcy pracowników i obsługuje klientów w ponad 80 krajach.

Rockwell-automation-logo_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy