Automatyka.eu

Nowe możliwości komunikacyjne w panelach operatorskich GE Fanuc QuickPanel View

Astor | Poniedziałek, 26 maj 2008r.

ASTOR, autoryzowany dystrybutor produktów GE Fanuc Intelligent Platforms, poinformował o wprowadzeniu w panelach serii QuickPanel View nowych funkcji komunikacyjnych.

Ge_fanuc_quickpanel_preview

Tagi:


Wykorzystanie technologii KEPServerEX firmy Kepware Technologies pozwala na integrację paneli z szeroką gamą urządzeń automatyki. 

„Dzięki wykorzystaniu oprogramowania firmy Kepware Technologies, dodaliśmy do paneli QuickPanel View 39 nowych protokołów komunikacyjnych do urządzeń firm trzecich, a wkrótce dodamy 97 protokołów dla platformy View Runtime do uruchamiania na komputerach PC” – mówi Paul Daugherty, Menadżer Produktu ds. Interfejsów Operatorskich w firmie GE Fanuc Intelligent Platforms. – „Teraz możliwości paneli QuickPanel mogą zostać wykorzystane w połączeniu z praktycznie każdym urządzeniem na świecie. Pomaga to firmom produkować jeszcze lepiej.”

Zespół projektantów Kepware Technologies i GE Fanuc współpracował nad integracją serwera KEPServerEX i programów komunikacyjnych z oprogramowaniem narzędziowym Proficy Machine Edition View firmy GE Fanuc. Efektem tych prac jest poziom integracji pozwalający użytkownikom na dodawanie programów komunikacyjnych (ang. driver), urządzeń i zmiennych równie łatwo jak robili to do tej pory. Zmienne tworzone są tylko raz, a integracja zapewnia spójność konfiguracji programów komunikacyjnych oraz dostęp do szczegółowych informacji diagnostycznych. Programy komunikacyjne dla paneli QuickPanel View dostarczane są bez dodatkowych kosztów wraz z pakietem narzędziowym Proficy Machine Edition View Development.

Sprzężone z oprogramowaniem wizualizacyjnym panele operatorskie QuickPanel View dostępne są w szerokiej gamie rozmiarów ekranów. Dzięki integracji paneli dotykowych QuickPanel z oprogramowaniem Proficy Machine Edition, seria paneli QuickPanel View stanowi elastyczną i skalowaną platformę sprzętową dla wymagającego środowiska przemysłowego. Intuicyjne środowisko projektowe Proficy Machine Edition View pomaga redukować czas tworzenia aplikacji, a łączność z urządzeniami automatyki ułatwia rodzina interfejsów do urządzeń polowych i tych wyposażonych w porty szeregowe i Ethernet.

„Ponieważ nasz system jest otwarty i łatwy do podłączenia, użytkownicy mogą go skonfigurować do pracy w charakterze pomostu pomiędzy systemami biznesowymi i produkcyjnymi, dostarczającego użytecznych danych do podejmowania decyzji biznesowych. W miarę wzrostu potrzeb, nasz sprzęt można również łatwo rozbudowywać korzystając z połączenia z dowolnym z urządzeń przy pomocy ponad
100 wbudowanych programów komunikacyjnych i szerokiej gamy opcji. Jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości jakie rozwiązanie to daje naszym klientom.”
– dodaje P. Daugherty z firmy GE Fanuc.

***
ASTOR Sp. z o.o. jest wieloletnim członkiem Business Centre Club, zdobywcą wielu nagród, w tym międzynarodowych oraz pięciokrotnym laureatem tytułu „Gazela Biznesu”. Firma jest polskim dystrybutorem międzynarodowych producentów sprzętu i oprogramowania, służących do automatyzacji i informatyzacji produkcji.
W ofercie firmy znajdują się takie produkty jak: oprogramowanie do zarządzania produkcją i wydajnością produkcji, roboty przemysłowe, systemy sterowania maszynami, urządzenia komunikacyjne, a także oprogramowanie do wizualizacji procesów produkcyjnych i przemysłowych.
Więcej informacji o firmie dostępnych jest na stronie: www.astor.com.pl

Ge_fanuc_quickpanel_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy