Automatyka.eu

Emerson Network Power™ wprowadza Energy Logic: nowe rozwiązanie do optymalizacji zarządzania energią w Data Center

Emerson Network Power | Czwartek, 29 maj 2008r.

Energy Logic to rozwiązanie umożliwiające menedżerom centrum danych i serwerowni na ograniczenie zużycia energii, planowanie oszczędności oraz kontrolowaną realizację zwrotu z inwestycji.

Centrum_przetwarzania_danych_przykład_preview

Emerson Nework Power™, wprowadza rozwiązanie  Energy Logic™, umożliwiające CIO, menedżerom centrum danych, sieci IT, menedżerom obiektów oraz CSO i menadżerom zarządzającym zasilaniem tworzenie hierarchii priorytetowych rozwiązań w celu maksymalnego ograniczania zużycia energii w środowiskach IT.

Dzięki precyzyjnej analizie i modelowaniu, Energy Logic wspiera menedżerów IT i zarządzających obiektami w podejmowaniu racjonalnych i efektywnych decyzji w związku z optymalnym wykorzystaniem energii oraz eliminacji krytycznych ograniczeń – zasilania, temperatury, przestrzeni – przy jednoczesnym utrzymaniu najwyższego poziomu dostępności i elastyczności systemów IT.

Technologia Emerson Energy Logic opiera się na "efekcie kaskadowym", dzięki czemu jeden Wat zaoszczędzony na poziomie procesora, biorąc pod uwagę interakcje pomiędzy obwodami pobierającymi napięcie i zasilającymi, przekłada się na oszczędność w użyciu energii średnio na poziomie 2,84 Watów.

Energy Logic umożliwia dokładną ocenę poziomu oszczędności i określenie przewidywanego czasu zwrotu z inwestycji w wyniku realizacji wybranego, rekomendowanego działania w ramach scenariusza.

Wykorzystanie Energy Logic umożliwia zmniejszenie obciążeń centrum danych o ponad 50%.
Dla przykładu, w modelowym centrum danych Emerson Network Power o powierzchni 5000 stóp kwadratowych (około 500 metrów kwadratowych) wprowadzenie zalecanych strategii spowodowało oszczędność 585 kW z początkowego zapotrzebowania rzędu 1.127 kW. Zastosowanie Energy Logic przyczyniło się także do znacznego zmniejszenia zajmowanej powierzchni, mocy UPS, zmniejszenia
o 40% zapotrzebowania na chłodzenie, a przez to zwiększenia zdolności obliczeniowej centrum danych. "W naszym raporcie kładziemy nacisk na to, że ograniczenie zużycia energii można osiągnąć dzięki planowaniu i wdrażaniu skutecznych technologii" – powiedział Andrew Fanara z Agencji Ochrony Środowiska USA. "Zachęcamy takie firmy, jak Emerson Network Power do dzielenia się wiedzą, która pozwala społeczności centrum danych na ograniczenie zużycia energii. Wydajność energetyczna w centrach danych nadal stanowi priorytet, u którego podstaw leży stałe zapotrzebowanie na większą moc obliczeniową”.
Według badania Data Center User's Group (DCUG(R)) przeprowadzonego pod koniec roku 2007 przez firmę Emerson, 79% specjalistów IT uważało, że poprawa wydajności energetycznej centrum danych jest dla firm elementem kluczowym. W tym samym czasie, zaledwie 17% respondentów posiadało udokumentowaną strategię ograniczania zużycia energii. "Nasi klienci mówią nam, że efektywność energetyczna jest priorytetem najwyższej wagi, a mimo to pojęciem trudnym do zmierzenia. Dlatego, nie mając pomiarów odniesienia, możemy mówić jedynie o oszczędzaniu energii. Dzięki Emerson Energy Logic pragniemy wspierać menedżerów IT i centrum danych w tworzeniu zrównoważonego planu działania mającego na celu osiągnięcie rzeczywistych i mierzalnych oszczędności energii",  powiedział Stefano Mozzato, Dyrektor Marketingu w regionie EMEA Liebert Business, Emerson Network Power.
Szczegółowe omówienie etapów wdrażania Energy Logic można znaleźć w raporcie Emerson Network Power zatytułowanym "Energy Logic: Ograniczanie zużycia energii w centrach danych przez tworzenie oszczędności rozpowszechniających się kaskadowo w systemach". White paper można pobrać klikając
w zakładkę "white papers" na stronie www.eu.emersonnetworkpower.com.

***
Emerson Network Power, spółka z grupy Emerson (NYSE:EMR), to globalny lider w dziedzinie Business-Critical Continuity™ - gwarantowaniu ciągłości funkcjonowania systemów o krytycznym znaczeniu dla przedsiębiorstw.
Od sieci wysokiego napięcia po układy scalone systemów telekomunikacyjnych, przez centra danych, sprzęt medyczny i instalacje przemysłowe, Emerson Network Power zapewnia innowacyjne rozwiązania i doświadczenie w zakresie zasilania prądem stałym i zmiennym, klimatyzację precyzyjną, wbudowane systemy komputerowe i zasilania, zintegrowane szafy i obudowy, przełączanie zasilania oraz sterowanie, monitorowanie i komunikację. Inżynierowie serwisowi firmy Emerson Network Power zapewniają globalne wsparcie wszystkich oferowanych rozwiązań. Produkty marki Liebert z zakresu zasilania, klimatyzacji precyzyjnej i monitorowania oraz usługi firmy Emerson Network Power przyczyniają się do podniesienia efektywności i upraszczają zarządzanie technologiami sieciowymi oraz centrami danych poprzez zwiększenie dostępności i wydajności systemów teleinformatycznych, elastyczność oraz szybkość dostosowania rozwiązań do potrzeb Klienta. Więcej informacji:  www.liebert.com, www.emersonnetworkpower.com oraz www.eu.emersonnetworkpower.com.

O Emerson
Emerson (NYSE:EMR), z siedzibą w St. Louis, jest globalnym liderem w dostarczaniu rozwiązań łączących technologię i inżynierię zapewniając klientom innowacyjne rozwiązania w ramach obszarów, takich jak: zasilanie sieciowe, technologie klimatyzacyjne, zarządzanie procesami, automatyka przemysłowa i wiele innych.
W roku obrachunkowym 2007 korporacja wykazała obrót w wysokości 22.6 miliarda dolarów. Więcej informacji:  HYPERLINK "http://www.gotoemerson.com/" www.emerson.com.

Centrum_przetwarzania_danych_przykład_small Data_center_panel_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy