Automatyka.eu

Największa inwestycja w Łodzi w tym roku

PAIiIZ | Sobota, 31 maj 2008r.

Euroglas Polska zapowiedziała zainwestowanie ponad 206 mln euro w budowę huty szkła w Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (ŁSSE). Oficjalne zezwolenie firma otrzyma 29 maja.

Image_preview

Tego samego dnia zostanie wmurowany kamień węgielny pod budowę huty szkła w miejscowości Ujazd. Jest to największa w tym roku (i jedna z największych do tej pory) inwestycja w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Zakład będzie produkować szkło płaskie oraz szkło płaskie profilowane, które ma być poddawane dalszej obróbce. W fabryce znajdzie się największy na świecie piec do wyrobu szkła. Będzie mógł pomieścić 1000 ton płynnej masy szklanej. Nakłady inwestycyjne sięgną co najmniej 206 mln euro i pozwolą na zatrudnienie 275 osób do 2011 roku.

Ujazdowska huta to przedsięwzięcie typu greenfield. Uruchomienie produkcji planowane jest na trzeci kwartał 2009 roku. Firma Euroglas deklaruje ograniczenie do minimum negatywnego oddziaływania planowanej inwestycji na otoczenie zewnętrzne. W fabryce zostaną zastosowane specjalistyczne urządzenia i procedury niwelujące negatywny wpływ procesów produkcyjnych na środowisko naturalne.
Image_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy