Automatyka.eu

Proficy HMI/SCADA CIMPLICITY 7.5 - nowa wersja oprogramowania firmy GE Fanuc Intelligent Platforms

Astor | Poniedziałek, 02 czerwiec 2008r.

ASTOR - dystrybutor oprogramowania Proficy HMI/SCADA CIMPLICITY, poinformował o wprowadzeniu na rynek najnowszej wersji oprogramowania do monitoringu i kontroli nadrzędnej dla przemysłu.

Cimplicity75_screen_preview

Tagi:


W nowej wersji Proficy HMI/SCADA CIMPLICITY 7.5 dostępnych jest jeszcze więcej narzędzi diagnostycznych, podniesione zostało bezpieczeństwo, wzbogacone narzędzia dla twórców aplikacji oraz zwiększona elastyczność i otwartość komunikacyjna. Wśród wprowadzonych usprawnień jest m.in. funkcja cyfrowego odtwarzacza ekranów graficznych (DGR - Digital Graphical Replay), dodatkowa funkcja nawigacji ekranów synoptycznych (Screen Navigation) oraz prosta publikacja aplikacji (Application Deployment).

Funkcja odtwarzacza DGR
, bazując na zapisanych danych historycznych, pozwala użytkownikom cofnąć się do dowolnego miejsca w czasie i ponownie odtworzyć wygląd ekranów aplikacji CIMPLICITY.  Zdarzenia mogą zostać odtworzone w czasie rzeczywistym, w tempie zwolnionym lub przyspieszonym. Pozwala to na analizę wydarzeń, które doprowadziły do zaistnienia alarmów, a także ułatwia poprawę błędów i optymalizację aplikacji. DGR jest wyjątkowo przydatny w przypadku aplikacji bezobsługowych oraz wprowadzania usprawnień w funkcjonalności aplikacji.
Nowe możliwości, które daje pasek nawigacyjny Screen Navigation istotnie oszczędzają czas twórców aplikacji i ich operatorów. Dzięki CIMPLICITY 7.5 tworzenie nawigacji jest niezwykle proste.  Wystarczy przeciągnąć ekrany na hierarchiczną listę, a użytkownicy mogą łatwo zbudować sobie menu z listą czynności do wykonania, opcjonalnie nadawać kody kolorystyczne oraz inne atrybuty, ułatwiając operatorom dotarcia do potrzebnych ekranów i zwiększając ich efektywność.
Nowa wersja CIMPLICITY posiada wbudowany system Application Deployment, pozwalający na automatyczną propagację zmian na wszystkich ekranach operatorskich. System pomaga w redukcji całkowitego kosztu posiadania aplikacji oraz rozwiązuje kwestię długiego czasu trwania publikacji zmian w dużych aplikacjach.
Dzięki prostej konfiguracji momentu i sposobu publikacji zmian, stacje operatorskie rozpoznają zmiany, kopiują potrzebne pliki i powiadamiają operatora o pojawieniu się zmian pozwalając mu zdecydować o odłożeniu aktualizacji na później lub jeśli zajdzie taka potrzeba wymusić zmiany.

Do innych istotnych zmian w nowej wersji należą:
Advanced Viewer – pozwala nie tylko na wizualizowanie danych pochodzących z serwera, lecz także pochodzących bezpośrednio z lokalnych lub zdalnych serwerów OPC. Aby zaprezentować daną na ekranie wizualizacyjnym wystarczy uzyskać bezpośredni dostęp do danych poprzez OPC. Funkcja ta zwiększa elastyczność architektury aplikacji, pozwalając na lokalną rozbudowę bez konieczności modyfikacji na serwerze.
Windows Domain Security – rosnące wymagania dotyczące bezpieczeństwa systemów HMI/SCADA i standardy bezpieczeństwa wprowadzane przez działy IT, były podstawą do wprowadzenia w CIMPLICITY integracji z systemem bezpieczeństwa systemu Windows (Windows Domain Security). Pozwala to użytkownikom korzystać ze zdefiniowanych w firmie konfiguracji bezpieczeństwa i przypisywać role i zasoby w CIMPLICITY bazując na grupach ustalonych w systemie Windows. CIMPLICITY korzysta z ustawień domeny Windows w celu autentykacji uprawnień użytkownika oraz uwzględnia reguły takie jak m.in. czas wygaśnięcia hasła.
Rozszerzona integracja z Proficy Historian – oprogramowanie CIMPLICITY 7.5 zwiększa wykorzystanie archiwizatora Proficy Historian.  Obecny poziom integracji pozwala użytkownikom zapisywać w bazie Historia, oprócz dostępnych już wcześniej danych historycznych, także dane o alarmach. Dodatkowo możliwe jest wskazanie czy dane historyczne i alarmy mają zostać zapisane w bazie SQL razem czy osobno.

***
ASTOR Sp. z o.o. jest wieloletnim członkiem Business Centre Club, zdobywcą wielu nagród, w tym międzynarodowych oraz pięciokrotnym laureatem tytułu „Gazela Biznesu”. Firma jest polskim dystrybutorem międzynarodowych producentów sprzętu i oprogramowania, służących do automatyzacji i informatyzacji produkcji.
W ofercie firmy znajdują się takie produkty jak: oprogramowanie do zarządzania produkcją i wydajnością produkcji, roboty przemysłowe, systemy sterowania maszynami, urządzenia komunikacyjne, a także oprogramowanie do wizualizacji procesów produkcyjnych i przemysłowych.
Więcej informacji o firmie dostępnych jest na stronie: www.astor.com.pl

Cimplicity75_screen_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy