Automatyka.eu

GE Fanuc Intelligent Platforms przejął MTL Open Systems Technology (MOST)

Astor | Piątek, 13 czerwiec 2008r.

GE Fanuc Intelligent Platforms i MTL Instruments Group podpisały umowę o przejęciu przez GE Fanuc linii produktów MTL Open Systems Technology (MOST) - donosi krakowska spółka ASTOR, dystrybutor systemów sterowania GE Fanuc.

01-gefanuc-b_preview

Tagi:


W skład przejętej linii wchodzą rozwiązania z zakresu układów I/O, systemów bezpieczeństwa, SafetyNet oraz automatyki procesowej.

„Przejęcie to ilustruje walkę GE Fanuc o rynek procesowy i stanowić będzie dalsze poszerzenie naszej oferty o sterowniki poziomu SIL2, bezpieczne moduły I/O oraz rozwiązania z zakresu automatyki procesowej." - powiedział Bill Estep, wiceprezes ds.systemów sterowania GE Fanuc.

Poszerzając ofertę rozwiązań procesowych o wspomniane produkty, GE Fanuc jest w stanie  
w pełni sprostać wymaganiom systemów bezpieczeństwa najważniejszych sektorów przemysłu procesowego: naftowego i gazowego, chemicznego i petrochemicznego, wodno-kanalizacyjnego oraz papierniczego.  
Wchodzące w skład linii produktów MOST, urządzenia I/O MTL8000, wykorzystywane są na całym świecie przez systemy OEM'owe, integratorów systemów oraz końcowych użytkowników do wdrażania najbardziej wymagających aplikacji sterujących.  Urządzenia te odporne są na ekstremalne temperatury, wibracje oraz niebezpieczne i powodujące korozję gazy, mogą więc pracować w warunkach wykluczających użycie standardowych urządzeń I/O.


Częścią linii produktów MOST jest system bezpieczeństwa SIL2. Jest to kompleksowe rozwiązanie dla aplikacji związanych z bezpieczeństwem, zawierające systemy zatrzymywania procesu (PSD), awaryjnego wyłączenia (ESD) oraz systemy zarządzania. System bezpieczeństwa SIL2 jest zgodny ze standardem IEC 61508, a oparty został na platformie powszechnie stosowanej w aplikacjach związanych z automatyką procesową. 
Gdy GE Fanuc uruchomił  w zeszłym roku Proficy Process Systems, skierowaliśmy się ku wspieraniu technologii fieldbus oraz I/O" - powiedział Steve Ryan, dyrektor GE Fanuc Process Solutions. „Uzupełnienie oferty o linię MTL8000 zapewnia naszym klientom całkowitą wolność wyboru rozwiązań I/O, dostosowanych do ich potrzeb."

Rozwiązania MTL Open Systems Technology funkcjonują w różnych gałęziach przemysłu na całym świecie od 10 lat. Połączenie ich z globalnym zasięgiem GE Fanuc Intelligent Platforms będzie kontynuacją inwestycji w procesy związane z infrastrukturą bezprzewodową, urządzeniami polowymi 
i bezpieczeństwem wewnętrznym
" - powiedział Graeme Philp, CEO for MTL.

***
GE Fanuc Intelligent Platforms jest jednym z liderów automatyki przemysłowej na świecie. Firma powstała w 1987 roku jako joint-venture amerykańskiego koncernu General Electric oraz Fanuc Ltd., japońskiego producenta robotów, laserów i obrabiarek. Główna siedziba firmy oraz zakłady produkujące sterowniki mieszczą się w Charlottesville w USA.  
GE Fanuc specjalizuje się w produkcji sterowników programowalnych PLC (Programmable Logic Controller), zintegrowanych systemów sterowania PAC (Programable Automation Controller) oraz systemów klasy DCS (Distributed Contol System). Drugą istotną grupą produktów są nowoczesne i szeroko stosowane w przemyśle pakiety oprogramowania z rodziny Proficy służące do nadzoru i zarządzania produkcją. GE Fanuc jest także producentem systemów numerycznego sterowania obrabiarkami (CNC). Ponadto oferuje komputery przemysłowe, systemy zabezpieczeń w standardzie SIL1 - SIL3, układy wejść/wyjść rozproszonych. Całość oferty uzupełniają bardzo nowatorskie w konstrukcji panele przemysłowe z rodziny Quickpanel CE. 
Podstawową siłą oferty GE Fanuc w Polsce są konkurencyjne ceny, doskonała sieć dystrybucji i wsparcia technicznego, krótkie czasy dostaw, centralny magazyn modułów serwisowych ulokowany w Krakowie. 

ASTOR Sp. z o.o. jest wieloletnim członkiem Business Centre Club, zdobywcą wielu nagród, w tym międzynarodowych oraz pięciokrotnym laureatem tytułu „Gazela Biznesu". Firma jest polskim dystrybutorem międzynarodowych producentów sprzętu i oprogramowania, służących do automatyzacji i informatyzacji produkcji. W ofercie firmy znajdują się takie produkty jak: oprogramowanie do zarządzania produkcją i wydajnością produkcji, roboty przemysłowe, systemy sterowania maszynami, urządzenia komunikacyjne, a także oprogramowanie do wizualizacji procesów produkcyjnych i przemysłowych.

Więcej informacji o firmie dostępnych jest na stronie: www.astor.com.pl

01-gefanuc-b_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy