Automatyka.eu

Wireless MUX - radio zamiast kabla

Phoenix Contact | Niedziela, 16 lipiec 2006r.

Nowy produkt firmy Phoenix Contact - Wireless MUX stanowi idealne rozwiązanie do przesyłu sygnałów sterowniczych i pomiarowych z wykorzystaniem transmisji radiowej z technologią Bluetooth.

Wireless_mux_preview

Pakiet składa się z dwóch sparowanych ze sobą modułów I/O oraz anten. Urządzenie pozwala na przesłanie 16 sygnałów dwustanowych (24VDC) i dwóch sygnałów analogowych (0..10VDC lub 0..20mA) w obu kierunkach. Sygnał podłączony do wejścia jednego z modułów wystawiany jest na wyjście drugiego z modułów ? co funkcjonalnie odpowiada przesłaniu sygnału przy użyciu tradycyjnej techniki kablowej. Zastosowanie urządzenia pozwala na wyeliminowanie konieczności układania 40 żyłowego kabla sterowniczego. Odświeżanie informacji o stanie wejść i wyjść następuje cyklicznie w czasie mniejszym niż 10ms.

Wireless MUX jest w pełni kompaktowym zestawem urządzeń, a uruchomienie transmisji radiowej nie wymaga ingerencji użytkownika w konfiguracje i oprogramowanie. Zasięg transmisji sygnału jest zależny od wyboru anteny oraz warunków terenowych. Gwarantowany przez producenta zasięg urządzenia to 100m w halach przemysłowych i od 200 do 400 na otwartej przestrzeni.

Proponowane urządzenie stanowi alternatywne rozwiązanie transmisji sygnałów sterowniczych i pomiarowych na obiektach, gdzie zastosowanie kabli sterowniczych jest utrudnione lub wymagamy od instalacji specjalistycznych funkcji; takich jak mobilność, czasowość, łatwość konfiguracji itp.

Wireless_mux_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy