Automatyka.eu

OEM Forum

Rockwell Automation | Środa, 18 czerwiec 2008r.

OEM Forum, zorganizowane w połowie czerwca w katowickiej wielofunkcyjnej placówce Rockwell Automation, zgromadziło 80 producentów i użytkowników maszyn z całej Polski.

Oem_forum_4_preview
Podczas dwudniowego spotkania uczestnicy brali udział w pokazach sprzętu, prezentacjach poświęconych m.in. zagadnieniom systemów sterowania i bezpieczeństwa oraz w panelach dyskusyjnych na tematy techniczne i ekonomiczne.

Głównym celem OEM Forum skierowanego do kadry menadżerskiej oraz inżynierów było przybliżenie problemów i zagadnień dotyczących sterowania. Szeroko omówiono kwestie m.in.: integracji układów napędowych, serwonapędów, przemienników, sterowników PLC, układów i sterowników bezpieczeństwa. Uczestnicy mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat samego sprzętu, jak również rozwiązań aplikacyjnych oraz najczęściej pojawiających się problemów z wykorzystaniem układów sterowania w aplikacjach maszynowych. Eksperci z Rockwell Automation przedstawili również niektóre z przykładów rozwiązań i aplikacji wdrożonych u swoich klientów.

OEM Forum odbiegało swoją formułą od zeszłorocznego Driver Forum, które również odbyło się w katowickiej siedzibie Rockwell Automation i wypełnione było prezentacjami  oraz pokazami sprzętu. Istotną innowacją w tym roku była możliwość przetestowania poszczególnych rozwiązań w trakcie warsztatów.

Drugi dzień OEM Forum składał się z ćwiczeń na specjalnie stworzonych 20 stanowiskach szkoleniowych. Prezentowano i testowano podstawy programowania systemu sterowania Compact Logix oraz GuardLogix, konfiguracji serwonapędów Kinetix oraz sterowników bezpieczeństwa SmartGuard, a także pozycjonowania silników asynchronicznych z użyciem przemienników częstotliwości PowerFlex 40P.

„W pierwszym dniu uczestnicy mieli do wyboru 15 sesji tematycznych zgrupowanych w 3 blokach. Sesje te dotyczyły spraw bezpieczeństwa maszynowego, systemów napędowych, systemów sterowania i aplikacji serwo. Każdy z uczestników mógł wziąć udział w pięciu z nich zgodnie z zainteresowaniami i indywidualnymi preferencjami.
Drugi dzień upłynął pod znakiem ćwiczeń. W trakcie warsztatów każdy z uczestników OEM Forum mógł sam, w praktyce, sprawdzić i przetestować wcześniej prezentowane systemy i rozwiązania” - podsumował OEM Forum Andrzej Skowronek Commercial Engineer z Rockwell Automation.

***
Rockwell Automation, Inc., - jest wiodącym, światowym dostawcą rozwiązań z dziedziny automatyki przemysłowej w zakresie napędów, sterowania i wymiany informacji, które umożliwiają producentom osiąganie przewagi konkurencyjnej w swoich branżach. Firma skupia wiodące globalne marki na rynku automatyki przemysłowej, takie jak Allen-Bradley (systemy sterowania oraz usługi) oraz Rockwell Software (oprogramowanie do zarządzania fabryką). Firma posiada główną siedzibę w Milwaukee w stanie Wisconsin (USA), zatrudnia około 20 tysięcy pracowników i obsługuje klientów w ponad 80 krajach.
Oem_forum_4_small Oem_forum_3_small Oem_forum_2_small Oem_forum_1_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy