Automatyka.eu

Rynek polski ważny dla GE Fanuc

Astor | Piątek, 20 czerwiec 2008r.

GE Fanuc Intelligent Platforms - VIX Automation – ASTOR strategiczne plany rozwoju dystrybucji.

Jachranka_159_preview

Tagi:


Industrial Automation Adventure to pierwsza edycja konferencji zorganizowana przez GE Fanuc Intelligent Platforms wspólnie z dystrybutorem oprogramowania GE Fanuc – VIX Automation oraz dystrybutorem systemów sterowania - ASTOR. Gościem specjalnym zakończonej 13 czerwca  konferencji był John Pritchard - Prezes GE Fanuc Intelligent Platforms Europe.

Dla koncernu GE Fanuc Polska ma duże znaczenie rynkowe. W dystrybucji oferty GE Fanuc ma w Polsce ok. 18% udziału w systemach sterowania i ok. 15% w oprogramowaniu na rynku europejskim.

Podstawową siłą oferty GE Fanuc w Polsce są konkurencyjne ceny, a w przypadku systemów sterowania rozbudowana sieć dystrybucji i wsparcia technicznego, krótkie czasy dostaw oraz centralny magazyn modułów serwisowych ulokowany w Krakowie. W spotkaniu prasowym zorganizowanym w trakcie Industrial Automation Adventure, obok Johna Pritcharda - Prezesa GE Fanuc Intelligent Platforms Europe, udział wzięli także Stefan Życzkowski, Prezes ASTOR Sp. z o.o oraz Mariusz Benna, Prezes VIX Automation Sp. z o.o.
ASTOR jest dystrybutorem systemów sterowania GE Fanuc od 1992 roku, a VIX Automation od kilku lat jest dystrybutorem oprogramowania GE Fanuc Proficy.

Obie firmy współpracują ze sobą przy projektach, w których zastosowanie mają zarówno sprzęt, jak i oprogramowanie GE Fanuc.
Celem konferencji było pokazanie kompleksowej oferty systemów GE Fanuc oraz prezentacja strategicznych kierunków rozwoju GE Fanuc, ze szczególnym uwzględnieniem strategii dystrybucji w Polsce.

Pierwsze z cyklu spotkanie pod hasłem Industrial Automation Adventure – Twoja Podróż do Świata Automatyki rozpoczęły wystąpienia przedstawicieli GE Polska oraz GE Fanuc, prezentujące  
plany strategiczne GE Fanuc w dziedzinie sterowników i napędów oraz plany strategiczne GE Fanuc w dziedzinie oprogramowania. Spotkanie przebiegało w trzech równoległych sesjach tematycznych, dzięki czemu uczestnicy konferencji, przedstawiciele branży automatyki, mieli możliwość zapoznania się z najnowszymi technologiami w automatyce, począwszy od systemów sterowania do zaawansowanych systemów zarządzania produkcją.
W ramach warsztatów poświęconych praktycznym zastosowaniom systemów GE Fanuc do dyspozycji zgromadzonych oddano laboratorium z pełną ofertą systemów Profity.


Sylwetki prelegentów:


John Edward Pritchard

Vice President & General Manager EMEA GE Fanuc Intelligent Platforms Europe S.A.

Urodzony w Southport w Wielkiej Brytanii. Ukończył North Staffordshire University w Stoke on Trent na kierunku Electronics, Electrical Principles and Utilization of Electrical Plant and Equipment.
Po studiach rozpoczął pracę w Michelin Tyres and Marconi Space and Defense Systems, aby następnie w 1980 roku dołączyć do GE. W GE zajmował kolejne stanowiska w zakresie Sprzedaży, Marketingu i Zarządzania w różnych krajach Europy. W 2005 roku otrzymał awans na obecne stanowisko Wiceprezesa I Dyrektora Generalnego jednostki biznesowej GE Fanuc Automation Solutions.
Mieszka z rodziną w Luksemburgu. W wolne chwile poświęca na grę w tenisa, golfa lub przejażdżki rowerowe.

Stefan Życzkowski
Prezes ASTOR Sp. z o.o.

W 1988 r. wraz z braćmi założył spółkę ASTOR, a od 1992r. pełni funkcję Prezesa Zarządu ASTOR.
Wprowadził do oferty firmy rozwiązania czołowych producentów automatyki przemysłowej. W przyjętej strategii dla ASTOR, konsekwentnie opiera się na dystrybucji produktów w połączeniu z profesjonalnym wsparciem technicznym. Ukończył Wydział Mechaniczny Politechniki Krakowskiej.
Prywatnie wielki fan meczów piłkarskich.

Mariusz Benna
Prezes VIX Automation Sp. z o.o.

Absolwent Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej, studia ukończone z wyróżnieniem w 1992r. Studia podyplomowe MBA specjalności Zarządzanie Strategiczne w Wyższej Szkole Zarządzania Polish Open University – Oxford Brookes University ukończone w 2001 r.
Od 1992 związany z branżą IT, kolejno w Soft-Tronik jako Menadżer Produktu oraz System3000 jako Dyrektor Oddziału Katowice. Od 1996 do 2005 Wiceprezes Zarządu i Dyrektor Zarządzający Centrum Komputerowego Microman sp. z o.o.

Od 2006 Prezes Zarządu VIX Automation Sp. z o.o., autoryzowanego dystrybutora oprogramowania przemysłowego GE Fanuc w Polsce. Żonaty, dwójka dzieci.
Zainteresowania: fotografia cyfrowa.

***
ASTOR Sp. z o.o. jest wieloletnim członkiem Business Centre Club, zdobywcą wielu nagród, w tym międzynarodowych oraz pięciokrotnym laureatem tytułu „Gazela Biznesu”. Firma jest polskim dystrybutorem międzynarodowych producentów sprzętu i oprogramowania, służących do automatyzacji i informatyzacji produkcji. W ofercie firmy znajdują się takie produkty jak: oprogramowanie do zarządzania produkcją i wydajnością produkcji, roboty przemysłowe, systemy sterowania maszynami, urządzenia komunikacyjne, a także oprogramowanie do wizualizacji procesów produkcyjnych i przemysłowych.
Więcej informacji o firmie dostępnych jest na stronie: www.astor.com.pl

VIX Automation sp. z o.o. - Autoryzowany Dystrybutor oprogramowania firmy GE Fanuc Intelligent Platforms na terenie Polski.
Oferta dystrybucyjna VIX Automation obejmuje następujące grupy produktów z rodziny Proficy:

  • Proficy HMI/SCADA – Cimplicity
  • Proficy HMI/SCADA – iFix
  • Proficy Historian
  • Proficy Real-time Information Portal,
  • Proficy Batch Execution & iWorkInstruction
  • Proficy Plant Applications
  • Proficy Shop Floor
Więcej informacji o firmie dostępnych jest na stronie: www.vix.com.pl
Jachranka_065_small Jachranka_092_small Jachranka_106_small Jachranka_125_small Jachranka_159_small Jachranka_329_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy