Automatyka.eu

ABB podpisuje kontrakt o wartości 70 milionów na budowę połączenia energetycznego w północno – wschodnich Chinach

ABB | Poniedziałek, 23 czerwiec 2008r.

Niezawodne dostawy energii mają pomóc w rozwoju przemysłowym prowincji Liaoning

Abb_preview
ABB, wiodący dostawca technologii energetyki i automatyki, podpisał kontrakt o wartości 70 milionów dolarów na dostawę urządzeń energetyki dla chińskich Krajowych Sieci Przesyłowych. Urządzenia posłużą do budowy nowego połączenia energetycznego w północno – wschodnich Chinach, które ma pomóc w rozwoju przemysłowym tego regionu.

Nowe połączenie HVDC będzie przesyłać 3 000 MW energii na odcinku ponad 920 kilometrów od Hulunbeir, w Wewnętrznej Mongolii, aż do Shenyang w prowincji Liaoning. Dostawa ABB jest częścią projektu o całkowitej szacowanej wartości 400 milionów dolarów.

“Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Krajowe Sieci Przesyłowe wybrały ABB do realizacji tej części ważnego projektu, który ma służyć odmłodzeniu bazy przemysłowej w Liaoning,” powiedział Peter Leupp, szef dywizji Systemów Energetyki w ABB. “ABB ma niezrównane doświadczenie w technologii HVDC i może się poszczycić projektami zrealizowanymi na każdym kontynencie, na lądzie i na morzu.”

Nowe połączenie przesyłu prądu stałego będzie biegło równolegle do istniejącej linii prądu zmiennego, tworząc tzw. korytarz przesyłu hybrydowego o większej przepustowości i niezawodności. Zmieni się również ilość traconej energii uciekającej w postaci ciepła do atmosfery, ponieważ przy przesyle prądu na dużych odległościach mniejsze straty powstają w przypadku prądu stałego niż zmiennego.

ABB dostarczy kluczowe komponenty dla stacji konwertorowych, znajdujących się na każdym końcu połączenia i służących do przełączania prądu zmiennego na stały i odwrotnie, jak również aparaturę pomiarową dla stacji konwertorowych.

Oddanie połączenia jest przewidziane na grudzień 2009 roku.
Abb_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy