Automatyka.eu

Pomiar różnicy ciśnień w branży petrochemicznej

Introl Sp. z o.o./Fuji Elektric France | Piątek, 04 lipiec 2008r.

Firmy zajmujące się wydobyciem ropy i gazu, starając się zaspokoić popyt, zmuszone są do poszukuiwania surowców wykonując coraz głębsze odwierty.

Przet__r_cis_fuji_preview

Tradycyjne przetworniki różnicy ciśnień nie są przystosowane do pracy powyżej 6000 PSI (414 bar) i pojawiają się trudności, gdy zachodzi potrzeba działania przy wyższym ciśnieniu. Aby sprostać temu wyzwaniu, potrzebne jest rozwiązanie zaprojektowane specjalnie do pracy z wyższym ciśnieniem statycznym, agresywnym procesem i czynnikami środowiskowymi. 

Korzystając z doświadczenia w dostarczaniu przetwornikow do takich wymagających zastosowań, Fuji Electric France z dumą ogłasiła wypuszczenie na rynek najnowszego przetwornika rożnicy ciśnień, będącego bezpośrednią odpowiedzią na zapotrzebowanie klientow. Nowy przetwornik został spejclanie skontruowany do pracy przy wyższym ciśnieniu, jakie tradycyjnie można spotkać w sektorze pomiaru przepływu ropy i gazu. Doświadczenie, wiedza i możliwości inżynierow Fuji Elektric pozwoliły na stworzenie urządzenia, ktore może dokonać pomiaru rożnicy ciśnień rzędu 130 mbar przy ciśnieniach statycznych do 1035 bar (15 000 Psi). Nowy przetwornik rożnicy ciśnień jest unikalnym rozwiązaniem, ktorym zainetersowanym może być głównie rynek petrochemiczny.

Przet__r_cis_fuji_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy