Automatyka.eu

ABB zrealizuje system automatyki dla akumulatora ciepła w Elektrociepłowni Siekierki

ABB | Poniedziałek, 07 lipiec 2008r.

ABB Sp. z o. o. podpisała kontrakt z Mostostal Zabrze – Holding S.A. na realizację systemu automatyki dla akumulatora ciepła w Elektrociepłowni Siekierki.

Ec-siekierki_preview

Tagi:


Zakres kontraktu obejmuje oprogramowanie i dostawę systemu DCS, dostawę aparatury pomiarowej oraz kabli. Firmie ABB powierzono również montaż, uruchomienie, realizację powiązań z istniejącymi w EC Siekierki systemami automatyki i ich modyfikację oraz szkolenie personelu użytkownika. Kontrakt jest częścią zadania „Budowa akumulatora ciepła dla EC Siekierki”, realizowanego przez Mostostal Zabrze – Holding S.A. Przeprowadzenie tej inwestycji pozwoli klientowi na pokrycie zapotrzebowania na ciepło w okresach szczytowych energią zmagazynowaną w akumulatorze ciepła. W konsekwencji da to możliwość optymalnej eksploatacji bloków ciepłowniczych. Kotły będą mogły pracować z równomiernym obciążeniem bez konieczności działania w rytm zmieniającego się zapotrzebowania na ciepło. Finalnie przełoży się to na obniżenie kosztów produkcji energii cieplnej. Dostarczany przez ABB system automatyki jest niezbędny do sterowania pracą nowo budowanego akumulatora.

Harmonogram realizacji tego przedsięwzięcia jest bardzo krótki, ponieważ projekt ma się zakończyć w lutym 2009 roku. Gwarancja wywiązania się z planowanego terminu realizacji i konkurencyjna cena stały się dla ABB przepustką do wygrania tego zamówienia.

Mostostal Zabrze to Grupa Kapitałowa, której podstawowym zakresem działalności jest kompleksowe wykonawstwo obiektów oraz podwykonawstwo robót specjalistycznych w ramach szeroko rozumianej branży przemysłowej, energetycznej, obiektów ochrony środowiska, użyteczności publicznej oraz obiektów mostowych.

ABB (www.abb.com) jest liderem w technologiach dla energetyki i automatyki, które pozwalają klientom przemysłowym oraz zakładom użyteczności publicznej zwiększyć swoją efektywność przy zminimalizowaniu oddziaływania na środowisko. Grupa ABB zatrudnia 110 000 pracowników w ponad 100 krajach świata.

Ec-siekierki_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy