Automatyka.eu

10 rocznica Rockwell Autmation

Rockwell Automation | Czwartek, 31 lipiec 2008r.

Rockwell Automation obchodzi 10 urodziny w Polsce. W ciągu ostatnich dwóch lat firma zwiększyła liczbę środków zainwestowanych w Polsce tworząc ośrodek 
w Sopocie oraz wielofunkcyjną placówkę w Katowicach.

Ra_logo_2color_preview

Rockwell Automation posiada swoje odziały również we Wrocławiu, Poznaniu i Warszawie. Przez ostatnią dekadę globalny dostawca rozwiązań z dziedziny automatyki i wymiany informacji zwiększył 10 krotnie liczbę zatrudnionych pracowników w naszym kraju.

Rockwell Automation był w Polsce na początku reprezentowane przez dwie firmy Elmark Automatyka i Introl. W związku z dużym zapotrzebowaniem na rozwiązania dostarczane przez Rockwell Automation największych globalnych klientów został otwarty w 1998 w Warszawie roku pierwszy oddział firm. Rockwell Automation w tym czasie zatrudniał około 30 osób, obecnie liczba pracowników przekroczyła 400. Firma ściśle współpracuje z lokalnymi uczelniami wyższymi na terenie całego kraju m.in.: 
z Politechnika Śląską, Politechniką Wrocławską, Akademią Ekonomiczną w Katowicach, Politechniką Gdańską.

Warszawa
Warszawski oddział został otwarty jako pierwszy na wyraźne życzenie międzynarodowych marek, które chciały być obsługiwane w Polsce bezpośrednio przez dostawcę. Jego głównym zadaniem jest prowadzenie szeroko rozumianej działalności biznesowej, przed wszystkim sprzedaży i dostarczaniu konkretnych rozwiązań dostosowanych do potrzeb indywidualnych klientów. Sprzedaż odbywa się  wyłącznie na terenie Polski a warszawski oddział wspiera klientów Rockwell Automation w zakresie: start-up, usług naprawy, zarządzania projektami, wymiany części i gwarancji oraz umowami obsługi.

- Warszawski oddział Rockwell Automation przez ostatnie 10 lat bardzo dynamicznie ewoluował od sprzedaży produktów do oferty zaawanowanych technicznie 
i technologicznie kompleksowych rozwiązań w dziedzinie automatyki przemysłowej
i systemów napędowych. Po zrealizowaniu aplikacji przechodzimy oczywiście od razu do ciągłego wsparcia technicznego i serwisowego klienta. Mamy doświadczenie i jesteśmy ekspertami w branżach Food & Beverages, Home & Personal Care, Automotive czy Metal & Agregate, ale tak naprawdę nasza lista referencyjna rozwiązań dla automatyki czy zaawansowanego oprogramowania optymalizującego procesy produkcyjne obejmuje właściwie wszystkie najważniejsze branże przemysłowe  – powiedział Robert Dudzik, Branch Manager.

Sopot
Pierwszą w Polsce lokalną fabryką produkcyjną był oddział sopocki stworzony w lipcu 2006 r. Specjalizuje się głównie w projektowaniu, produkowaniu oraz uruchomieniu systemów sterowania napędami, a także  późniejszą dystrybucja tych rozwiązań dla firm z różnych sektorów  przemysłowych m.in.  FMCG, HPC (Heath&Personal Care), motoryzacyjnym.

- Sopocki oddział LDS  to reakcja na odmieniony  rynek polski i rynki sąsiadujące  
w zakresie nowoczesnych rozwiązań automatyki. Rozwijające się kraje chłoną nowe technologie i poszukują rozwiązań gwarantujących jakość i niezawodność. Takie placówki jak Sopot prowadzą kompleksową obsługę  w pełnym zakresie dostaw zgodnie z przewodnim hasłem firmy LISTEN THINK SOLVE. Pełen zakres dostaw oznacza : doradztwo , projekt, wykonawstwo, uruchomienie , przeszkolenie w dziedzinie nowoczesnych systemów sterowania i kontroli napędów elektrycznych w różnych konfiguracjach aplikacyjnych- powiedział Tadeusz Wycichowski, LDS Manager.

Katowice
Stworzenie w 2006  roku produkcyjnego oddziału było najpoważniejszą jak dotąd inwestycją firmy w Europie Środkowo-Wschodniej. Wielofunkcyjna placówka 
w Katowicach w skład, której wchodzi m.in. Centrum Produkcyjne, Centrum IT czy Centrum Rozwoju Oprogramowania, pełni kluczową rolę w planach rozwoju Rockwell Automation w tej części Europy. Zakład zatrudnia obecnie ponad 300 osób, a w związku 
z intensywnym rozwojem do końca 2008 szacuje się, że liczba pracowników wzrośnie do blisko 500.

- Katowicki oddział to inwestycja typu "green field", wszystko zbudowane zostało absolutnie od podstaw. Udało nam się zatrudnić około 350 specjalistów, doskonale wykształconych i świetnie przygotowanych merytorycznie, władających kilkunastoma językami obcymi. Nasze Centrum Produkcyjne dystrybuuje do klientów Rockwell Automation na całym świecie produkty z sektora elektromechaniki oraz energoelektroniki. Centrum Wsparcia Technicznego służy pomocą klientom w Ameryce Północnej, a pracujące pod marką Rockwell Software Centrum Rozwoju Oprogramowania dostarcza nowe aplikacje stosowane w różnych gałęziach przemysłu. Zmiany jakie zaszły w ciągu ostatnich dwóch lat w Rockwell Automation śmiało można nazwać rewolucyjnymi - podsumował Sławomir Szpak, Dyrektor Generalny Katowickiego oddziału.

***
Rockwell Automation, Inc., - jest wiodącym, światowym dostawcą rozwiązań z dziedziny automatyki przemysłowej w zakresie napędów, sterowania i wymiany informacji, które umożliwiają producentom osiąganie przewagi konkurencyjnej w swoich branżach. Firma skupia wiodące globalne marki na rynku automatyki przemysłowej, takie jak Allen-Bradley (systemy sterowania oraz usługi) oraz Rockwell Software (oprogramowanie do zarządzania fabryką). Firma posiada główną siedzibę w Milwaukee w stanie Wisconsin (USA), zatrudnia około 20 tysięcy pracowników i obsługuje klientów w ponad 80 krajach.

Ra_logo_2color_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy