Automatyka.eu

Uchwyty SAN Z ochroną antymikrobiologiczną

Ganter | Wtorek, 05 sierpień 2008r.

Wydłużona ochrona przed bakteriami i mikrobami.

San_preview

Tagi:


Dzięki współpracy działu rozwoju Elesa+Ganter oraz producentów tworzyw udało się stworzyć linie produktów SAN gwarantującą użytkownikom długoletnią ochronę przed bakteriami i mikrobami.

Specjalny antymikrobiologiczny materiał z którego zrobione są produkty linii SAN, zatrzymuje nalot bakterii, pleśni i grzybów, zapewniając efekt dezynfekcji na powierzchni.
Efekt ten uzyskany został poprzez zastosowanie specjalnego wzmocnionego włóknem szklanym technopolimeru na bazie poliamidu (PA), wzbogaconego o jony srebra umieszczone na nieorganicznej ceramicznej podstawie. Materiał odporny jest dodatkowo na rozpuszczalniki, oleje, smary i inne czynniki chemiczne.

Jony srebra w kontakcie z bakteriami i mikrobami działają dezynfekująco. Materiał  ten nie posiada w swoim składzie, żadnych antybiotyków, pestycydów lub innych związków chemicznych, które mogłyby pozostawać na dłoni operatora po kontakcie z produktem.

Testy przeprowadzone na próbkach materiału potwierdziły stabilność antymikrobiologiczną ochrony po wielu cyklach czyszczeniach w wysokich temperaturach z użyciem mydła i rozpuszczalnika.
Bardzo duża odporność na wysokie temperatury środka antymikrobiologicznego pozwala na użycie produktów z linii SAN w temperaturach potrzebnych do sterylizacji (130°C).

Uchwyt SAN są stosowane wszędzie  tam, gdzie wpływ mają czynniki higieniczne i sanitarne:

  • 
sprzęt medyczny

  • sprzęt rehabilitacyjny
  • maszyny w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym

  • sprzęt dla gastronomii

  • aplikacje miejskie i użytku publicznego.

Wiecej informacji na stronie www.elesa-ganter.pl

San_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy