Automatyka.eu

Inklinometr

TURCK | Czwartek, 28 sierpień 2008r.

Inklinometr to kolejny już produkt w szerokiej gamie czujników specjalizowanych, którego zadaniem jest pomiar kąta względem płaszczyzny poziomej lub pionowej.

Inklinometr_rdax_170x182_preview

Tagi:


Jego centralną częścią jest kondensator z dwiema równolegle ustawionymi okładzinami. Dielektryk stanowi elastyczne wahadło wykonane z silikonu. Zmiany spowodowane ruchem czujnika (wahadła) generują mierzalne wartości zmian pojemności pomiędzy wahadłem a jedną z okładzin.

Wartość ta jest przetwarzana na wartość napięcia w przedziale 0.1…4.9VDC (dwa wyjścia analogowe) co pozwala określić względne odchylenie w osiach X i Y. Czujniki są dostępne w wersjach do pomiaru odchylenia ±10º, ±45º oraz ±60º.

Głównym obszarem zastosowań tego typu czujników są przede wszystkim producenci maszyn, aplikacje wykorzystujące dźwignie, nawijarki oraz prasy.

Czujniki te znajdą również zastosowanie w koparkach, żurawiach, maszynach do budowy dróg oraz różnego rodzaju maszynach budowlanych.

Ciekawym obszarem zastosowań będą też stoły operacyjne, fotele dentystyczne, maszyny w klubach fitness, fotele samochodowe oraz wózki dla osób niepełnosprawnych.

Inklinometr_rdax_170x182_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy