Automatyka.eu

FANUC Robotics wspomaga rozwój edukacji

Fanuc Robotics | Czwartek, 18 wrzesień 2008r.

Firma FANUC Robotics przygotowała specjalną ofertę robotów przeznaczoną wyłącznie dla polskich uczelni wyższych, szkół lub innych placówek oświatowych.

Minimum_preview

Oferta Fanuc Robotics Polska jest elementem programu "Edukacja w robotyce, robotyka 
w edukacji", który ma na celu ułatwienie dostępu studentom do najnowocześniejszych technologii stosowanych w przemyśle. Specjalna oferta przygotowana w ramach programu przez lidera na światowym rynku dostawców robotów przemysłowych jest wynikiem zainteresowania firmy rozwojem 
i wsparciem polskiej edukacji w zakresie robotyki.

W ramach programu Fanuc przygotował trzy zestawy edukacyjne służących do nauki programowania robotów: FANUC MINIMUM, FANUC OPTIMUM oraz FANUC OPTIMUM PLUS. 
Roboty  w oferowanych w ramach programu cenach mogą być zakupione wyłącznie w celach edukacyjnych i nie mogą być instalowane lub pracować w przemyśle. Jest to interesująca oferta zwłaszcza z punktu widzenia polskich uczelni technicznych, które bardzo często potrzebują nowoczesnego sprzętu i laboratoriów.

Szansą na dostęp polskich studentów do najnowszych technologii jest również fakt, że uczelnie mogą starać się o przyznanie dotacji na zakup robotów ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach rozwoju i modernizacji obiektów dydaktycznych i naukowo-badawczych oraz wspierania rozwoju kwalifikacji zawodowych.

Uczelnie zainteresowane zakupem robotów w ramach programu mogą być pewne, że firma FANUC Robotics i jej europejskie oddziały zapewniają wszystkim europejskim partnerom i klientom zaawansowane usługi serwisowe oraz wsparcie techniczne.

Roboty japońskiej firmy mogą poszczycić się ekstremalnie wysokim wskaźnikiem niezawodności (99,99%). Dzięki przedstawicielstwom w 24 krajach na świecie FANUC oferuje klientom lokalną obsługę najwyższej jakości.

W Polsce roboty Fanuc wykorzystują m.in. takie firmy, jak: Opel (koncern General Motors) 
w Gliwicach, Kirchoff w Gliwicach czy Sitech w Polkowicach.

Dodatkowych informacji udziela:

Konrad Grohs
Country Manager
FANUC Robotics Polska
ul. Rzymowskiego 53
02-697 Warszawa

T.: +48 22 5480131

F.: +48 22 5480001

M.: +48 507 187 301

e-mail: grohsk@fanucrobotics.pl

***
Japońska firma FANUC Robotics jest od wielu lat uznawana za jedną z najefektywniejszych firm notowanych na tokijskiej giełdzie. Założona w 1956 roku przez Pana Dr S. Inaba korporacja osiągnęła w ostatnich latach 63% udział w Światowym rynku napędów i systemów sterowania maszyn. Właśnie wymienione tu napędy i systemy sterowania są „sercem, mózgiem oraz mięśniami“ współczesnych robotów przemysłowych.

Powołana do życia w latach osiemdziesiątych ubiegłego stulecia firma FANUC Robotics korzysta z wieloletnich doświadczeń technicznych i potencjału finansowego firmy matki (FANUC). Dzięki temu, iż aż 80% komponentów składających się na roboty FANUC jest wyprodukowanych we własnych zakładach FANUC w Japonii, roboty FANUC mogą poszczycić się ekstremalnie wysokim wskaźnikiem niezawodności (99,99%).

Obecnie powoływany Polski oddział FANUC Robotics będzie kolejną inwestycją bardzo szybko rozwijającej się organizacji FANUC Robotics Europe. W Polsce tworzony jest dział wsparcia technicznego, centrum szkoleniowe, magazyn części zapasowych i sale demonstrujące możliwości funkcjonalne i techniczne robotów FANUC.

W Polsce obecnie jest zainstalowanych około 550 robotów FANUC. Do najważniejszych klientów FANUC Robotics w Polsce należą:
OPEL (koncern General Motors) w Gliwicach – około 150 robotów głównie zastosowanych w aplikacjach zgrzewania punktowego
Kirchoff w Gliwicach – 122 roboty zastosowane do zgrzewania punktowego
Sitech w Polkowicach – 67 robotów zastosowanych do spawania łukowego

Optimum_small Minimum_small Optimum_plus_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy