Automatyka.eu

Emerson Network Power wprowadza nowy system klimatyzacji precyzyjnej

Emerson Network Power | Czwartek, 18 wrzesień 2008r.

Liebert HPM Dual CW Circuit. Nadmiarowość, oszczędność energii i zabezpieczenie urządzeń o znaczeniu krytycznym dla biznesu.

Hpm-dual_preview
Emerson Network Power kontynuuje swoje zobowiązanie do dostarczania rozwiązań spełniających zapotrzebowanie firm na wysoką dostępność, elastyczność i niskie koszty użytkowania systemów klimatyzacji przeznaczonych dla centrów komputerowych i centrów danych.

Siła nowego urządzenia Liebert HPM wyposażonego w podwójny obwód chłodzenia wodą lodową produkowanego przez Emerson Network Power, spółkę Emerson (NYSE:EMR) i globalnego lidera w zapewnianiu ciągłości funkcjonowania systemów 
o znaczeniu krytycznym dla biznesu (Business-Critical Continuity™), spoczywa w dwóch, niezależnych systemach zapewniających maksymalną dostępność klimatyzacji centrum danych 
i pomieszczeń technologicznych, gwarantujących optymalną elastyczność i znaczne oszczędności energii.

W jaki dokładnie sposób urządzenie zapewnia wysoka dostępność aplikacji o znaczeniu krytycznym dla biznesu oraz niskie, całkowite koszty użytkowania (TCO)?
Zamiast używać dwóch, niezależnych urządzeń, dzięki zastosowaniu Liebert HPM wyposażonemu w podwójny obwód wody lodowej eksploatujemy jedno urządzenie z dwoma niezależnymi obwodami.
Dla zobrazowania TCO wyobraźmy sobie duże firmy, które w ciągu dnia potrzebują zapewnić klimatyzację budynków o dużej powierzchni użytkowej, podczas gdy nocą potrzebują zagwarantować wyłącznie ciągłość pracy urządzeń centrum danych, na których oparte są najważniejsze aplikacje.

Wyposażony w dwa niezależne obwody, Liebert HPM Dual CW za pomocą obwodu głównego może w ciągu dnia zapewniać kompleksową klimatyzację, podczas gdy w godzinach nocnych, kiedy zapotrzebowanie na klimatyzację maleje wykorzystuje drugi obwód wyposażony w mały agregat wody lodowej (chiller), generując w ten sposób znaczne oszczędności energii. Dodatkowe oszczędności przynoszą sterowane elektronicznie wentylatory EC, które nieprzerwanie regulują poziom przepływu powietrza, a tym samym redukują pobór mocy i obniżają koszty energii.

Wyróżniającą i najważniejszą cechą nowego rozwiązania produkowanego przez Emerson Network Power jest możliwość zagwarantowania dodatkowego efektu chłodzenia. Jest to możliwe dzięki jednoczesnej pracy obu obwodów, na przykład w momencie powstania w pomieszczeniu technologicznym znacznej ilości ciepła. Systemy Liebert HPM Dual CW są oferowane w modelach o zakresie mocy chłodzenia od 20 do 120 kW na obwód.

Urządzenia Liebert HPM Dual CW mogą być wykorzystywane w szczególności w centrach danych o małej powierzchni wymagających 100% dostępności działania. Dzięki rozwiązaniu Liebert możliwe jest zagwarantowanie nadmiarowości i wydajności za pomocą jednego urządzenia 
i zaoszczędzenie miejsca w pomieszczeniu.

Liebert HPM Dual CW Circuit jest wyposażony również w system sterowania iCOM™, który dzięki specjalnemu algorytmowi bezpośrednio łączy się z firmowym Ethernetem pozwalając umożliwiając urządzeniom komunikację i synchronizację, tym samym zapewniając wysoce wydajną kontrolę.

***
O Emerson Network Power™
Emerson Network Power, spółka z grupy Emerson (NYSE:EMR), to globalny lider w dziedzinie Business-Critical Continuity™ - gwarantowaniu ciągłości funkcjonowania systemów o krytycznym znaczeniu dla przedsiębiorstw. Od sieci wysokiego napięcia po układy scalone systemów telekomunikacyjnych, przez centra danych, sprzęt medyczny i instalacje przemysłowe, Emerson Network Power zapewnia innowacyjne rozwiązania i doświadczenie w zakresie zasilania prądem stałym i zmiennym, klimatyzację precyzyjną, wbudowane systemy komputerowe i zasilania, zintegrowane szafy i obudowy, przełączanie zasilania oraz sterowanie, monitorowanie 
i komunikację. Inżynierowie serwisowi firmy Emerson Network Power zapewniają globalne wsparcie wszystkich oferowanych rozwiązań. Produkty marki Liebert z zakresu zasilania, klimatyzacji precyzyjnej i monitorowania oraz usługi firmy Emerson Network Power przyczyniają się do podniesienia efektywności i upraszczają zarządzanie technologiami sieciowymi oraz centrami danych poprzez zwiększenie dostępności i wydajności systemów teleinformatycznych, elastyczność oraz szybkość dostosowania rozwiązań do potrzeb Klienta. Więcej informacji: www.liebert.com oraz www.eu.emersonnetworkpower.com.

O EmersonTM
Emerson (NYSE:EMR), z siedzibą w St. Louis (Missouri, USA), jest globalnym liderem 
w dostarczaniu rozwiązań łączących technologię i inżynierię zapewniając klientom innowacyjne rozwiązania w ramach obszarów, takich jak: zasilanie sieciowe, technologie klimatyzacyjne, zarządzanie procesami, automatyka przemysłowa i wiele innych. Obroty za rok finansowy 2007 wyniosły 22 miliardy dolarów. Więcej informacji: www.emerson.com.
Hpm-dual_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy