Automatyka.eu

Proficy Machine Edition PL - polska wersja pakietu do konfiguracji i programowania sterowników GE Fanuc

Astor | Czwartek, 18 wrzesień 2008r.

Firma ASTOR poinformowała o wprowadzeniu polskiej wersji językowej pakietu narzędziowego Proficy Machine Edition - Wersja 5.6.


00_preview

Tłumaczenie obejmuje moduł do konfiguracji i programowania sterowników GE Fanuc Logic Developer PLC oraz wszystkie elementy uzupełniające.

Pakiet językowy, który zamienia wersję anglojęzyczną na polskojęzyczną można zainstalować bezpłatnie, a sama funkcjonalność pakietu uzależniona jest od posiadanej licencji na środowisko Proficy Machine Edition.

Obecna wersja wzbogacona została o obsługę nowych jednostek sterowników oraz poprawiono mechanizmy związane z edycją i tworzeniem projektów. Najnowsza polska wersja pakietu Machine Edition umożliwia programowanie nowych kontrolerów Rx3i, Rx7i, a także mniejszych sterowników VersaMax Nano, VersaMax Micro, VersaMax oraz 90-30.

W Proficy Machine Edition istnieje możliwość połączenia pakietu z systemem wizualizacji zakładu -  Proficy CIMPLICITY HMI/SCADA w celu przesłania informacji o zdefiniowanych zmiennych wykorzystywanych w programie sterującym, niezbędnych również w wizualizacji.
Nowatorsko rozwiązany został również problem prezentowania wizualizowanego procesu poprzez sieć, a etap tworzenia projektu jako stron WWW w Proficy Machine Edition został maksymalnie uproszczony. 
W obrębie jednego projektu, w Proficy Machine Edition, mamy możliwość stworzenia kilku różnych podsystemów, z których każdy będzie odpowiedzialny za poszczególne etapy realizacji projektu.
Istotny jest też fakt, że prace nad poszczególnymi elementami projektu możemy wykonywać jednocześnie, istnieje także możliwość dołączania do projektu związanych z nim plików, 
np. dokumentacji technicznej, schematów instalacji.


Proficy Machine Edition posiada bibliotekę gotowych elementów, które można wykorzystywać w trakcie pisania programu sterującego czy okna wizualizacji. Istnieje także możliwość tworzenia własnej biblioteki gotowych elementów, co stanowi jedną z największych zalet programu.


***
ASTOR Sp. z o.o. jest wieloletnim członkiem Business Centre Club, zdobywcą wielu nagród, w tym międzynarodowych oraz pięciokrotnym laureatem tytułu „Gazela Biznesu”. Firma jest polskim dystrybutorem międzynarodowych producentów sprzętu i oprogramowania, służących do automatyzacji i informatyzacji produkcji. 
W ofercie firmy znajdują się takie produkty jak: oprogramowanie do zarządzania produkcją i wydajnością produkcji, roboty przemysłowe, systemy sterowania maszynami, urządzenia komunikacyjne, a także oprogramowanie do wizualizacji procesów produkcyjnych i przemysłowych.
Więcej informacji o firmie dostępnych jest na stronie: www.astor.com.pl

 

00_small 05_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy