Automatyka.eu

Webinarium: Lean i Just in Sequence w łańcuchu dostaw. Praca w systemach klasy MES

Apriso | Niedziela, 21 wrzesień 2008r.

Gwałtowny wzrost wynagrodzeń i cen surowców wymusił zmiany nie tylko na producentach, ale i dostawcach IT. Pierwsi chcą zredukować swoje koszty, więc coraz częściej wdrażają koncepcje zarządzania typu Lean.

250250_preview

Tagi:


Drudzy muszą dostosować do tych koncepcji swoje systemy informatyczne.

Jak usatysfakcjonować i jednych i drugich? O tym podczas kolejnego już webinarium. Start on-line na www.apriso.com.pl, 9 października o godz. 14.00

Tym razem tematem będzie nowy system klasy MES, FlexNet 9.4 Service Pack 1, którego premiera odbędzie się w Polsce i Europie Zachodniej. Został on rozbudowany m.in. o aplikacje FlexNet Containment Manager (ustrzega firmy przed wykorzystywaniem w produkcji wadliwych surowców i komponentów) oraz FlexNet Just-In-Sequence, zarządzający przepływem materiałów między przyjęciem, wytworzeniem, montażem oraz załadunkiem finalnego produktu.

Moduł JIS, jako integralna część FlexNet Operations Execution System (który może działać jako autonomiczne rozwiązanie) kontroluje i synchronizuje w czasie rzeczywistym wszelkie zlecenia od klientów, alokacje materiałów, zaopatrzenie, montaż podzespołów i gotowych produktów oraz ich dystrybucję w ramach całego łańcucha dostaw. Został on jednocześnie tak zaprojektowany, by mógł współpracować z innymi systemami.
 
- Wykonaliśmy tym samym kolejny krok w rozwoju systemów klasy MES. Wcześniej koncentrowaliśmy się głównie na harmonogramowaniu i zarządzaniu w czasie rzeczywistym wydajnością i jakością procesów, które zachodzą w obrębie hali produkcyjnej – mówi Dariusz Kudzia, prezes Apriso Polska.

- Dziś wsparcie ze strony systemu FlexNet zgodne z koncepcją Lean i Just-In-Sequence rozszerzyliśmy na cały łańcuch dostaw, od poddostawców po odbiorców produktu. Nie są to jednak jedyne innowacje, jakie wprowadziliśmy – dodaje.

W połączeniu z modułami Containment Manager i Just-In-Sequence daje to kompleksowe i znacznie szersze wsparcie niż inne systemy klasy MES, wypełniające lukę między ERP, a automatyką tylko w obszarze produkcji. Nowy FlexNet zarządza również w czasie rzeczywistym jakością, utrzymaniem ruchu i logistyką.

- Tę zmianę dostrzegł Instytut Gartnera, który zdefiniował FlexNet jako system klasy MOM, czyli Manufacturing Operations Management – dodaje Dariusz Kudzia.

Jeżeli chcesz wziąć udział w webinarium wypełnij formularz rejestracyjny dostępny na www.apriso.com.pl

Współorganizatorami webinarium są magazyny MSI Polska, Automatyka Podzespoły i Aplikacje, Eurologistics oraz portale ERP-view.pl , MagazynIT.pl , automatyka.eu oraz decyzje-IT.pl

***
Apriso Corporation – firma zajmująca się produkcją oprogramowania założona w 1992 r., której podstawowym przedmiotem działalności jest dostarczanie swoim klientom przewagi konkurencyjnej. Czyni to pozwalając organizacjom na szybkie przystosowanie się do zmian zachodzących na rynku i niespodziewanych wydarzeń. W 2000 roku w Krakowie zlokalizowano główne centrum badawczo-rozwojowe Apriso. Ośrodek ten, zatrudniający ponad 70 pracowników, funkcjonuje też, jako centrum implementacji i wsparcia technicznego dla całego regionu europejskiego. Opracowana przez Apriso Platforma FlexNet zapewnia widoczność, dostosowywalność oraz sprawowaną w czasie rzeczywistym kontrolę operacji produkcyjnych w całym przedsiębiorstwie i całej sieci łańcucha dostaw. Apriso obsługuje ponad 150 klientów z 40 krajów obu Ameryk, Europy i Azji, dostarczając oprogramowanie dla 550 instalacji na całym świecie. Do grona klientów firmy zaliczają się General Motors, Lear, Honeywell, Lockheed Martin, Becton Dickinson, Rubbermaid, Saint-Gobain, Novelis i Essilor. Aby uzyskać więcej informacji na temat Apriso i systemu FlexNet, zapraszamy na stronę www.apriso.com.pl
250250_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Polecamy