Automatyka.eu

SMC FLEX

Rockwell Automation | Poniedziałek, 22 wrzesień 2008r.

Najnowsza wersja 15kv SMC Flex oparta jest na nowej technologii obwodów zasilających PowerBrick ułatwiającej instalację, zapewniającej elastyczność montażu i zmniejszającej koszty utrzymywania zapasów.

Smc-flex_preview
Producenci maszyn stosujący silniki elektryczne przeznaczone dla wyższych napięć mogą uzyskać lepsze osiągi i uprościć obwody zasilające poprzez zastosowanie zestawów OEM komponentów średniego napięcia SMC Flex firmy Rockwell Automation na napięcie 15 kV wg Biuletynu 1503E firmy Allen-Bradley. Te zestawy OEM spełniają wymagania głównych światowych producentów OEM i integratorów mocy w odniesieniu do silników od 10 do 14.4 kV przy znamionowym poborze prądu 200 i 400 A, które wymagają zastosowania rozwiązań solidnych, ekonomicznych i zapewniających łagodny rozruch przy średnich napięciach - w postaci zestawów.
Nowe zestawy komponentów OEM zapewniają takie samo sterowanie, jak stosowane aktualnie produkty SMC Flex, z tym że obecnie zastosowano w nich opatentowaną technologię obwodów zasilających nazywaną PowerBrick. Producenci OEM po prostu łączą szeregowo zestawy PowerBrick w celu uzyskania wymaganej dla danego systemu wartości napięcia elektrycznego. Łatwość instalacji daje oszczędność czasu, a elastyczny układ montażu ułatwia dostosowanie się do różnych konstrukcji obudów. Zestawy PowerBrick pozwalają producentom OEM zmniejszyć koszty utrzymywania zapasów, ponieważ mogą być użyte do szerokiego zakresu stosowanych napięć, oraz pozwalają skrócić czas obsługi ze względu na możliwość szybkiej ich wymiany i naprawy konkretnego pojedynczego elementu PowerBrick.

Dodatkowo powyższy system obejmuje takie cechy, jak ustawienie wyższego napięcia w module sterownika SMC Flex, płytę multipleksera optycznego z możliwością wejścia sygnału sterującego z krzemowych prostowników sterowanych SCR do maksymalnie 36-ciu bramek oraz nowy system sterowania napięcia ze sprzężeniem zwrotnym.

Rozwiązania sterowników SMC Flex firmy Allen-Bradley przeznaczonych do średnich napięć zapewniające łagodny rozruch przyczyniają się do uzyskania oszczędności w kosztach ze względu na ograniczenie wartości momentu rozruchowego oraz zminimalizowanie mechanicznych uszkodzeń pasów, przekładni i innych części maszyn. Sterowniki SMC Flex, poprzez zmniejszenie wysokiego poboru prądu rozruchowego silników średnio napięciowych pozwalają użytkownikom wywiązać się 
z narzuconych przez firmę ograniczeń zużycia energii i uniknąć przerw w procesach produkcyjnych powodowanych przez lokalne wyłączenia energii na terenie kraju.
Grupa sterowników SMC Flex przeznaczonych do średnich napięć idealnie nadaje się do zastosowania w pompach, wentylatorach, sprężarkach, przenośnikach 
i dmuchawach w przemyśle, włączając przemysł motoryzacyjny, leśnictwo, przemysł metalurgiczny i górnictwo, przemysł petrochemiczny, cementownie, wodociągi i kanalizację oraz elektrownie.

***
Rockwell Automation, Inc., - jest wiodącym, światowym dostawcą rozwiązań z dziedziny automatyki przemysłowej w zakresie napędów, sterowania i wymiany informacji, które umożliwiają producentom osiąganie przewagi konkurencyjnej w swoich branżach. Firma skupia wiodące globalne marki na rynku automatyki przemysłowej, takie jak Allen-Bradley (systemy sterowania oraz usługi) oraz Rockwell Software (oprogramowanie do zarządzania fabryką). Firma posiada główną siedzibę w Milwaukee w stanie Wisconsin (USA), zatrudnia około 20 tysięcy pracowników i obsługuje klientów w ponad 80 krajach.
Smc-flex_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy