Automatyka.eu

Rekordowa edycja Międzynarodowych Targów Obróbki Metalu AMB w Stuttgarcie

AMB | Poniedziałek, 22 wrzesień 2008r.

AMB zyskują wiodące znaczenie dla branży.

Amb_preview

Tagi:


Pierwsza edycja Międzynarodowych Targów Obróbki Metalu AMB, która odbyła się na nowych terenach targowych, usytuowanych tuż przy lotnisku w Stuttgarcie przekroczyła wszelkie oczekiwania organizatorów. Podczas 5 dni trwania targów (9-13 wrzesień 2008) imprezę odwiedziło ponad 80.000 zwiedzających! To 60% zwiedzających więcej niż w poprzedniej edycji targów. Odwiedzający targi z zainteresowaniem poznawali ofertę wystawców i byli zachwyceni wspaniałą infrastrukturą nowych terenów targowych, a zwłaszcza łatwym dojazdem na teren targów (w bezpośrednim sąsiedztwie targów znajduje się lotnisko oraz autostrady A8 i B27).

Tegorocznej edycji targów towarzyszyła także rekordowa liczba wystawców – swoją ofertę zaprezentowało 1.306 firm, to więcej niż kiedykolwiek w całej historii targów AMB (dla porównania w ubiegłej edycji wzięło udział 800 wystawców). Tak duża liczba wystawców spowodowała, iż cała powierzchnia nowych terenów targowych (105.200m2) została całkowicie wynajęta na potrzeby AMB. Wystawcy tegorocznej edycji AMB pochodzili z 27 krajów, a wielu z nich to wiodące firmy branży z Europy, Azji i Ameryki. Udział zagranicznych firm wśród ogółu wystawców stanowił 21%. Polskę na targach AMB 2008 reprezentowało 5 firm: Dabex, Famot Pleszew, Inter-Diament, Romot oraz firma Winiarski.

W centrum zainteresowania targów AMB znajdowały się maszyny do obróbki skrawaniem, do obróbki ubytkowej oraz narzędzia precyzyjne. Oprócz tej tematyki swoją ofertę zaprezentowali również producenci innego rodzaju obrabiarek, firmy prezentujące rozwiązania z zakresu technik pomiarowych i badania jakości, techniki utrzymania ruchu i montażu, oprogramowania, systemów komputerowych i urządzeń peryferyjnych, a także przedsiębiorstwa oferujące komponenty, elementy konstrukcji, podzespoły i usługi. Aż 85% wszystkich wystawców tegorocznej edycji targów stanowili producenci.
„Cieszymy się ze wspaniałego wyniku targów i jesteśmy dumni, iż wspólnie z naszymi partnerami -  związkami VDMA  i VDW mogliśmy wykazać, że znajdujące się w centrum rynku budowy maszyn i narzędzi precyzyjnych targi AMB można z sukcesem rozbudować do wiodącej imprezy branży – skomentował wspaniały bilans targów Pan Ulrich Kromer von Baerle, Dyrektor Zarządzający Targami Stuttgarckimi.

Ten optymizm podziela wielu zwiedzających targi. 63% zwiedzających było zdania, iż targi AMB będą dalej zyskiwać na znaczeniu. Zwiększenie ogólnej liczby zwiedzających było spowodowane wzrostem liczby zwiedzających z Landu Badenii-Wirtembergii, ale również prawie dwukrotnym wzrostem liczby zwiedzających z zagranicy. Więcej gości przybyło z Austrii, Szwajcarii, Francji, Wielkiej Brytanii, Włoch, Hiszpanii i Europy Wschodniej, ale również z Indii, Tajwanu i Japonii. Międzynarodowe zainteresowanie targami AMB potwierdziły także delegacje związków branżowych z Rosji, Indii i Chin. Trzech z czterech zwiedzających potwierdziło chęć dokonania inwestycji i zakupów podczas targów, z nich ponad połowa chciała zainwestować ponad 100.000 Euro, a 7% nawet ponad 1 mln Euro.
Tegoroczne targi AMB zaproponowały także większe niż dotychczas spektrum programu ramowego, obejmujące wykłady, pokazy specjalne, zawody dotyczące wszystkich najważniejszych tematów branży i przygotowane przez najważniejsze związki, instytuty i wydawnictwa branżowe. Targom AMB 2008 towarzyszyła Giełda Kooperacji b2fair umożliwiająca uczestnikom spotkanie z innymi przedsiębiorstwami branży metalowej i nawiązanie międzynarodowych kontaktów gospodarczych.
Zapraszamy serdecznie do udziału w kolejnej edycji targów AMB, która odbędzie się w terminie 21-25 września 2010 na nowych terenach targowych w Stuttgarcie.

 

Amb_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy