Automatyka.eu

Nowatorskie rozwiązania głosowe na targach TAROPAK

Taropak | Środa, 24 wrzesień 2008r.

W połowie września w Poznaniu odbyły się, największe w tej części Europy, targi branży opakowaniowej i logistycznej.

Vocollect__10__preview

Podczas jubileuszu 35 – lecia Międzynarodowego Salonu Technik Pakowania i Logistyki TAROPAK, swoją ofertę zaprezentowało blisko 800 wystawców z 31 krajów. 

Nowość na tegorocznych targach stanowiła propozycja firmy Vocollect – rozwiązania głosowe podnoszące efektywność operacji magazynowych o około 15-35% i umożliwiające uzyskanie dokładności kompletacji wydawanych towarów na poziomie 99,99%.

Najbardziej naturalnym sposobem informacji dla ludzi jest mowa. Nic więc dziwnego, że fale głosowe znajdują zastosowanie i stanowią przełom w wielu branżach, o czym przekonali się uczestnicy tegorocznych targów TAROPAK.

„Użycie rozwiązań głosowych w logistyce magazynowej i przemyśle to przełom wśród urządzeń służących do wymiany informacji pomiędzy systemem komputerowym, który ma zastosowanie w magazynie czy hurtowni, a jego odbiorcą. Terminale Vocollect: T2x i T5 stanowią nowość na targach TAROPAK. Wśród proponowanych przez nas i inne firmy propozycji dla logistyki jest to zdecydowanie nowatorskie narzędzie, które poszerza ofertę dla tego sektora.” – wyjaśnia Ewa Siwula, Inżynier Sprzedaży SKK S.A. Kraków.

Rekordowy w historii targów wskaźnik wystawców z zagranicy - 294 firm, które prezentowały swoje rozwiązania znajdujące zastosowanie w branży spożywczej, farmaceutycznej, kosmetycznej, ale także Automotive, AGD i IT - wskazuje na duży potencjał rozwoju sektora opakowań i logistycznego w Polsce.

„Warto podkreślić, że podczas targów tj. TAROPAK klienci poszukują rozwiązań, które podniosą efektywność, obniżą koszty operacyjne a także będą bezpieczne dla pracowników. Ważne jest, aby usługi były dostosowane do specyfiki danego produktu. Wśród wielu sposobów zwiększenia efektywności pracy w magazynach na szczególną uwagę zasługuje technologia głosowa. Dzisiaj technologia i rozwiązania Vocollect pozwalają na pewną i skuteczną komunikację między człowiekiem i systemem komputerowym, również po polsku.” – wyjaśnia Krzysztof Banaś, Dyrektor Sprzedaży SKK S.A. Kraków.

„Osiągnięcie najwyższych wskaźników jest możliwe dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii. W zarządzaniu magazynem czy hurtownią takie możliwości stwarza właśnie system komunikacji głosowej. Wynika to z faktu, że zestaw głosowy Vocollect może być wprowadzony w dowolnym etapie łańcucha dostaw, niezależnie od funkcjonowanie jego pozostałych elementów. Kluczową jego zaletą jest to, że dzięki zestawu słuchawkowego, w przeciwieństwie od pracownika używającego papierowej listy lub zwykłego terminala z ekranem i klawiaturą, użytkownik ma cały czas obie ręce wolne i całą uwagę może skupić na zadaniu. System głosowy Vocollect umożliwia uzyskanie dokładności kompletacji wydawanych towarów na poziomie 99,99% i przynosi wzrost efektywności tych operacji o około 15-35%.” - dodaje Frank W. Rissler, Business Development Manager Vocollect UK.

Użycie technologii głosowych, zaprezentowanych podczas TAROPAK w Poznaniu, zapewnia łatwy, dwukierunkowy sposób komunikacji między systemem komputerowym (np. Systemem Zarządzania Magazynem WMS) a jego użytkownikiem (np. pracownikiem magazynu, który kompletuje towar do wydania z magazynu). Korzyści z zastosowania aplikacji Vocollect są największe przy kompletacji przesyłek oraz tam, gdzie używanie tradycyjnych narzędzi jest trudne i niewygodne, czyli tam, gdzie wartość wnosi praca wykonywana przez człowieka.

„Aplikacje głosowe, w porównaniu z innymi rozwiązaniami dostępnymi na rynku, są relatywnie proste do wdrożenia a także obsługi. Już po około półgodzinnym szkoleniu pracownik od razu może przystąpić do zadań, co obniża koszty wdrażania nowych osób do pracy. Dokładność wzrasta o około 50 % już w przeciągu 6-9 miesięcy, a maksymalnie w ciągu 12 następuje zwrot inwestycji” ” – podsumowuje Frank W. Rissler z Vocollect.

***
Firma Vocollect powstała w 1987 roku w Pittsburghu w Pensylwanii przy Carnegie Mellon University – czołowym ośrodku akademickim zajmującym się różnymi aspektami mowy. W 1989 roku po raz pierwszy zastosowała swoje innowacyjne oprogramowanie w Ford Motor Company usprawniając procedury przeglądów samochodowych. W Europie rozpoczęła działalność w 2003 roku, gdy otworzyła swój pierwszy oddział w Wielkiej Brytanii. Dzięki stałemu, dynamicznemu rozwojowi stała się niekwestionowanym światowym liderem w dziedzinie wdrażania systemów sterowania głosem w magazynach, centrach logistycznych i hurtowniach. Szacuje się, że prawie 90 procent pracujących w magazynach systemów sterowania głosem korzysta produktów Vocollect. Swoją pozycję zawdzięcza innowacyjnym rozwiązaniom oraz wysokiej jakości oferowanych produktów (Talkman modele T2 i T5), a przede wszystkim zaawansowanemu oprogramowaniu dostosowanemu do potrzeb i wymagań klientów.

 

Vocollect__7__small Vocollect__10__small Vocollect__12__small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy