Automatyka.eu

Nowe właściwości kamer Basler scout i pilot ...

Basler | Niedziela, 28 wrzesień 2008r.

Nowe właściwości kamer Basler scout i pilot dostarczają poprawionych wyników obrazowania i większych wygód użycia.

Scoutpilot_preview
Ahrensburg, 19 marca 2008 - Basler sygnalizuje jasną startegię wzmacniania i zwiększania wpływu kamer Basler z rodzin scout i pilot poprzez ukierunkowanie się na nowe cechy i nowe zalety czujników. Pierwszym krokiem w tym kierunku będzie dodanie nowych cech.

"W tym roku, nasi klienci mogą spodziewać się wielu nowych cech w kamerach Basler scout i pilot, które spowodują, że będą one łatwiejsze w użyciu i zwiększą ich wartość poprzez przeniesienie zadań przetwarzania do kamer" - wyjaśnia Henning Tiarks, Menedżer Produktu w Basler Components. "Chcemy kontynuować upraszczanie integracji i dostarczać o wiele lepszych wyników przetwarzania obrazów. Balser kontynuuje tą drogę rozwoju w 2008 roku dodając do obu rodzin kamer nowe automatyczne cechy takie jak automatyczne wzmocnienie i automatyczna migawka."

Pierwsze nowe cechy obejmują:
  • Korekcja Gamma    Ta cecha modyfikuje jasność obrazów poprzez przeliczanie wartości korekcji dla każdego piksela na obrazie. Korekcja ta poprawia postrzeganie szczegółów na obrazie przez ludzkie oko. Poprzez uaktywnienie i ustawienie cechy Gamma użytkownik może rozjaśnić lub ściemnić obraz. Wynik jest zwykle postrzegany zmysłowo przez oko ludzkie jako bardziej szczegółowy i czuły. Ta cecha jest szczególnie pomocna, kiedy obraz jest analizowany lub obserwowany nezpośrednio przez operatora.
  • Odśmiecanie (ang. Binning)    Odśmiecanie jest teraz dostępne w kamerach Basler scout i pilot. Główną zaletą Odśmiecania jest to, że zwiększa się reakcja kamery na światło poprzez sumowanie ładunków z sąsiadujących pikseli. Dla Odśmiecania w kierunku pionowym, Basler używa funkcjonalności natywnego analogowego przesyłania ładunku czujnika obrazu. Ta funkcjonalność ma bezpośredni wpływ na zakłócenie i na ilość ładunku, który może być zebrany z sąsiadujących pikseli. Porównując dwie kamery dostępne na rynku bez wzmocnienia analogowego, takie podejście umożliwia redukcję zakłócenia. Ze względu na architekturę czujnika CCD, nie ma natywnej analogowej funcjonalności dla Odśmiecania w kierunku poziomym. Jednak firma Basler zawarła funkcję Odśmiecania poziomego w wysokowydajnej jednostce FPGA. To daje możliwość łączenia analogowego Odśmiecania pionowego i cyfrowego Odśmiecania poziomego dla osiągnięcia najlepszego wyniku obrazowania z najniższym poziomem zakłoceń. Ta nowa cecha umożliwia Odśmiecanie do czterech pikseli z kierunku pionowym i do czterech pikseli w kierunku poziomym.
  • Niwelator Odbić (ang. Debouncer)    Cecha Niwelator Odbić rozróżnia prawidłowy i nieprawidłowy sygnał na wejściach cyfrowych kamery. Niwelator Odbić określa    minimalny czas, przez jaki sygnał musi pozostać w stanie wysokim lub w stanie niskim, aby został uznany jako prawidłowy. Fakt, że minimalny czas może być ustawiany czyni tą cechę niezwykle elastyczną. Cecha Niwelatora Odbić jest szczególnie użyteczna w eliminowaniu problemu "błądzących wyzwoleń" często spotykanego w trudnych środowiskach przemysłowych.

Nowe cechy będą dostępne w kamerach Basler scout i pilot.

Firma Basler już zaczęła proces dodawania nowych cech do kamer z rodzin scout i pilot. Cechy będą dodawane bez opłat. Dodanie nowych cech do każdego modelu kamer Basler scout i pilot będącego obecnie w seryjnej produkcji powinno być zakończone w kwietniu.
Firma Basler dopiero co anonsował wprowadzenie czterech nowych modeli kamer scout scA1400-30. Wprowadzenie tych kamer do seryjnej produkcji spodziewane jest w marcu i oczywiście będą zawierać nowe cechy.

Obsługiwane przez pakiet oprogramowania Basler pylon Driver

Pakiet oprogramowania Basler pylon Driver obsługuje zarówno kamery GigE, jak i Firewire. Pylon SDK umożliwia uproszczoną integrację poprzez bogatą dokumentację i przykłady kodów źródłowych, które często mogą być wprost wycinane i wklejane do istniejących aplikacji. Poprzez ostatnie lata technologia sterownika pylon stworzona przez firmę Basler została wypróbowana na kilkunastu tysiącach instalacji kamer i uzyskała w ten sposób zasłużoną opinię niskiej obciążalności jednostki CPU, wysokiej jakości i łatwości użycia.
Obszerna dokumentacja i bezpłatny sterownik oraz narzędzie przeglądarki ułatwiają rozpoczęcie używania i integracji kamer Basler scout i pilot.

Basler Components projektuje i wytwarza zaawansowane komponenty wizyjne dla użytkowników przemysłowych. Produkty obejmują kamery kolorowe i monochromatyczne, ze skanowanie linijkowym i obszarowym oraz kamery inteligentne ze skanowaniem obszarowym - idealne dla aplikacji bardzo szybkich i/lub o wysokiej rozdzielczości. Produkty spełniają wymagania przemysłowe i oferują łatwe łączenie, mały rozmiar i dobry współczynnik ceny do wydajności.

Więcej informacji dostępnych jest w opisach technicznych kamer przemysłowych Basler:

http://www.crijolanta.com.pl/cgi-bin/product.pl?cat=kamera&mnf=Basler

Scoutpilot_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy