Automatyka.eu

Basler rozpoczyna produkcję kamer linijkowych runner

Basler | Poniedziałek, 29 wrzesień 2008r.

Basler rozpoczyna produkcję kamer ze skanowaniem linijkowym rodziny runner. Seria runner zawiera siedem modeli (6 monochromatycznych i 1 trzylinijkowa kolorowa kamera) z czujnikami CCD 1k i 2k i śrubowanymi złączami RJ45 dla trwałych połączeń.

Runner_preview

Ahrensburg, 27 marca 2008 - Rozpoczęła się produkcja nowej rodziny kamer ze skanowaniem linijkowym Gigabit Ethernet Basler runner. Seria Basler runner zawiera siedem modeli (6 monochromatycznych i jedna trzylinijkowa kolorowa kamera) z czujnikami CCD 1k i 2k i śrubowanymi złączami RJ45 dla trwałych połączeń.

runner posiada uznany interfejs Gigabit Ethernet, który jest zgodny zarówno z GigE Vision, jak i GenICam. Przez ostatnie dwa lata, interfejs GigE w kamerach rodzin Basler scout i pilot sprawdził się z sukcesem w wielu różnych aplikacjach przemysłowych. Dzięki standardowi GigE Vision integracja jest bezpieczna i prosta i użytkownicy kamer mogą szybko zobaczyć rezultaty.

Używany z obszernym pakietem oprogramowania sterownika Basler pylon, Basler runner to mocne, łatwe w użyciu połączenie
kamera / sterownik, które jest w pełni zgodne ze standardem GigE Vision. "Kładziemy nacisk na wprowadzenie technologii GigE ision do aplikacji ze skanowaniem linijkowym. Nasi klienci będą teraz posiadać bezposrednie komercyjne i techniczne korzyści z użycia tej nowej technologii" - wyjaśnia Henning Tiarks, menedżer produktu w Basler Components.

Kamery Basler runner były testowane i zatwierdzone przez wszystkich największych dostawców bibliotek dla przetwarzania i analizy obrazów i oczywiście mogą być łatwo użyte z tymi bibliotekami.

Seryjna produkcja rozpocznie się w połowie kwietnia 2008 roku.

Redukcja kosztów z technologią Gigabit Ethernet

Dzięki zaletom Gigabit Ethernet, rodzina Basler runner oferuje zredukowane koszty i mniejszą złożoność w porównaniu do systemu azującego na komponentach zaprojektowanych dla Camera Link. Są dwa typowe układy systemu Camera Link. Pierwszy z nich cechuje się bezpośrednim połączeniem kamery Camera Link z komputerem PC wyposażonym w frame grabber. Drugi zawiera pudełko, które konwertuje połaczenie amera Link z kamery do połączenia Gigabit Ethernet dla komputera PC. Ta druga konfiguracja jest w swej podstawie wyborem pomiędzy dłuższymi odległościami transmisji obsługiwanymi przez GigE, a wysokim kosztem pudełka konwertera.

W obu tych scenariuszach, użycie kamery Basler runner eliminuje jeden kosztowny element. W pierwszym przypadku jest eliminowany frame grabber. W drugim przypadku pudełko konwertera staje się zbędne. Ponieważ każdy z tych komponentów kosztuje przynajmniej kilkaset Euro osiągana jest w ten sposób duża oszczedność kosztów. Dodatkowa redukcja kosztów jest możliwa ze wzgledu na to, że cena typowego kabla Gigabit Ethernet jest mniejsza niż jedna trzecia ceny porównywalnego kabla Camera Link. Kamery Basler runner zostały konkurencyjnie spozycjonowane z uwzględnieniem istniejących produktów kamer, tak że obniżenie kosztów całego systemu jest gwarantowane. Dodatkowo kamery Basler runner oferują przekonujące bogactwo cech niemożliwych do uzyskania w kamerach bazujących na interfejsie Camera Link.

Podsumowując, następujące kluczowe zalety technologii GigE Vision mogą być wykorzystane z kamerami ze skanowaniem
linijkowym serii Basler runner:

  • kabel o długości do 100 m umożliwia przesył danych na duże odległości
  • tańsze kable i komponenty w porównaniu z produktami bazującymi na Camera Link
  • możliwość podłączenia większej ilości kamer do jednego komputera zwiększa efektywność i elastyczność
Basler Components projektuje i wytwarza zaawansowane komponenty wizyjne dla użytkowników przemysłowych. Produkty obejmują kamery kolorowe i monochromatyczne, ze skanowanie linijkowym i obszarowym oraz kamery inteligentne ze skanowaniem obszarowym - idealne dla aplikacji bardzo szybkich i/lub o wysokiej rozdzielczości. Produkty spełniają wymagania przemysłowe i oferują łatwe łączenie, mały rozmiar i dobry współczynnik ceny do wydajności.

Więcej informacji dostępnych jest w opisach technicznych kamer Basler:

http://www.crijolanta.com.pl/cgi-bin/product.pl?cat=kamera&mnf=Basler

Runner_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy