Automatyka.eu

Logo-glowne-n

Adres
Plac Wolności 7B
50-071 Wrocław
Adres www
http://eltron.pl
Adres email
eltron@eltron.pl

Profil działalności:

Zakres działalności:

Firma ELTRON działa w trzech branżach:
  • Automatyka
  • Elektronika
  • Elektrotechnika
Zajmujemy się dystrybucją komponentów i podzespołów, doradztwem, pomocą przy
rozwiązywaniu problemów technicznych. Mamy ponad 700 dostawców. Część z nich reprezentujemy na rynku polskim, z innymi zawarliśmy umowy dystrybucyjne, a u większości jesteśmy po prostu cenionym od lat klientem korzystającym z wysokich upustów handlowych. Utrzymujemy we Wrocławiu magazyn o znacznej wartości, niepowtarzalne towary sprowadzamy z zagranicy szybko i sprawnie.
Obsługujemy zarówno producentów dostarczając komponenty i podzespoły do seryjnej produkcji jak i działy utrzymania ruchu w Polsce i krajach sąsiadujących.

Eltron jest autoryzowanym dystrybutorem firm:
BALLUFF , BEI DUNCAN, CARLO GAVAZZI , CONTELEC, DATASENSOR, DEEGEE , DENSITRON , DIOTEC, DOLD, EAO, EUCHNER, FERRAZ SHAWMUT, HENGSTLER, HONEYWELL, KNICK, MEAN WELL, NOVOTECHNIK, OMRON , PHOENIX CONTACT, PILZ, RECHNER, SCHROFF, SEMIKRON, WEST.

Eltron jest partnerem handlowym firm:
BAUMER ELECTRIC, CML, FUJI ELECTRIC, IFM, KEYENCE, LEUZE ELECTRONIC, MEDER, MITSUBISHI, PAPST, PEPPERL+FUCHS, SCHMERSAL, SCHURTER, ST MICROELECTRONICS, TOSHIBA, WIMA

Firma nasza powstała w 1990 roku jako biuro handlowe i na samym początku funkcjonowała jako dostawca elementów elektronicznych dla potrzeb indywidualnych klientów i skromnej liczby producentów. Intensywny rozwój produkcji elektronicznej w naszym kraju spowodował olbrzymie zapotrzebowanie na elementy i podzespoły. Konsekwencją takiego stanu rzeczy był dynamiczny rozwój firmy który objawił się zwielokrotnieniem obrotów, poszerzeniem asortymentu, pozyskaniem nowych klientów i dostawców oraz zatrudnieniem nowych pracowników. Po reorganizacji w 1992 roku zaczęliśmy działać pod nazwą Eltron electronic. Był to niewątpliwie okres "prosperity" dla polskich firm handlowych tej branży.
Rok 1992 był ważny dla firmy również pod innym względem. Podpisana umowa na przedstawicielstwo generalne firmy PHOENIX CONTACT w Polsce zapoczątkowała
rozwój nowych gałęzi działalności firmy: automatyki przemysłowej i elektrotechniki. Rok później nasza firma stała się przedstawicielem kolejnych producentów z branży automatyki firm BALLUFF i EAO-ESA. W 1996 roku zmieniliśmy nazwę. Od tego momentu występujemy jako ELTRON. Rezygnacja z dopisku "electronic" podkreśla rosnące znaczenie gałęzi automatyki i elektrotechniki w działalności naszej firmy. Zostały także wydzielone osobne działy, Elektroniki i Automatyki. Następnymi ważnymi posunięciami były zmiana siedziby firmy i stworzenie nowego magazynu zapewniającego sprawną dystrybucję o wiele większej masy towarowej.

W chwili obecnej firma rezyduje we własnej okazałej czteropiętrowej kamienicy o pow. 1400 m kw., dysponuje parkingiem dla klientów oraz przestronnymi pomieszczeniami. Zmodernizowana została sieć komputerowa oraz łącza telekomunikacyjne poprzez zainstalowanie nowoczesnej centrali telefonicznej. Zmodyfikowana struktura organizacyjna zaowocowała poprawieniem sprawności działania pomiędzy poszczególnymi działami firmy, a w efekcie poprawą obsługi klientów. Powiększyliśmy stan zatrudnienia w naszych biurach handlowych w Warszawie i w Gdańsku. Wprowadziliśmy również tam podział kompetencji na elektronikę i automatykę - sądzimy, że z korzyścią dla klientów w tych regionach. Rosnący udział produktów elektrotechnicznych firmy PHOENIX CONTACT w sprzedaży ELTRONU w szczególności złączy, przekaźników i urządzeń ochrony przeciwprzepięciowej, skłonił zarząd firmy do utworzenia osobnego działu Elektrotechniki. Na dzień dzisiejszy ELTRON jest największym dystrybutorem PHOENIX CONTACT w Polsce.

Przy wszystkich zmianach opieraliśmy się na zasadach normy ISO9002 przygotowując się do przyjęcia certyfikatu. Ta swego rodzaju ewolucja trwa nadal, a wszystko co dzięki niej osiągamy staramy się transferować na Państwa sukces rynkowy. Naszym celem jest abyśmy byli przez Państwa postrzegani jako solidny i pewny partner w interesach oraz abyście mogli być zadowoleni z tego, że w elementy automatyki, elektroniki i elektrotechniki zaopatruje Państwa firma ELTRON.

Polecany produkt

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Polecamy